Jak właściwie powinno się nosić ze sobą krótką broń, podstawowe odmiany pistoletowych kabur?

Noszenie broni obwarowane jest wieloma przepisami i nie wszyscy ją mogą legalnie używać. Wręcz odwrotnie, liczba osób mogących zakupić ją legalnie naprawdę jest krótka, a zwykły człowiek raczej nie ma szans na otrzymanie zezwolenia.

Rzecz jasna z broni korzystać mogą wszelakie służby mundurowe, przede wszystkim policja oraz wojsko, a także w naprawdę wyjątkowych sytuacjach zwykli obywatele, na przykład przy jakimś poważnym i realnym niebezpieczeństwie. Niezwykle precyzyjne są także reguły dotyczące jej przechowywania i noszenia, tu również nie ma miejsca na to, żeby udawać kowboja z Ameryki. W mieszkaniu broń należy przechowywać w zamkniętym sejfie, tak aby dostępu do niej nie miały niepowołane osoby, a przy noszeniu trzeba ją mieć zabezpieczoną w taki sposób, aby nie wypadła lub nie mogła zostać łatwo wyciągnięta przez kogoś.

Jeśli chodzi o tę ostatnią rzecz przeważnie stosowane są różnego rodzaju kabury, mające kształt pokrowca zrobionego z odpowiedniego materiału i w różny sposób mocowanego do ubrania lub ciała. Generalnie kabury dzieli się na parę różnych rodzajów. Pierwszy podział to materiał, z którego są wykonane, i tu rozróżnia się odmiany miękkie, półsztywne i sztywne. Każdy z tych rodzajów będzie miał jakieś zalety i wady, przeważnie dobiera się je według preferencji noszącego i okoliczności, na jakie się je ubiera.

broń

Autor: Program Executive Office Soldier
Źródło: http://www.flickr.com

Podział drugi to miejsce przypięcia.

Czy powyższa porada wzbudziła u Ciebie ciekawość? Jeżeli tak, to przeczytaj ten bardzo wyczerpujący artykuł (https://koneser.eu/wydarzenia-aktualnosci/spektakle-teatralne/). On bez wątpienia również jest warty poznania.

Najpopularniejsze są kabury noszone na pasie. Pozwalają przede wszystkim na dyskretne trzymanie przy sobie pistoletu, a dodatkowo gwarantują dużą wygodę przy użyciu. Ich właściciele cenią je za sprawność dobywania broni i możliwość kontrolowania jej obecności, jednak w pewnych nietypowych sytuacjach nie będą zbyt wygodne.

Na pewno masz ochotę przejrzeć komentarz z witryny (https://lemans.pl/)? Jeżeli tak, to świetnie. Może i Ty będziesz miał ochotę zdradzić swą ocenę.

Jeżeli przykładowo się będzie miało większą ilość sprzętu ze sobą lub zajdzie potrzeba dobycia pistoletu siedząc lub leżąc, to wtedy ujawniają się ich minusy. W bojowych akcjach, gdzie najistotniejsza jest wygoda noszącego a nie to, czy broń będzie widoczna, dużo lepiej sprawdzają się kabury udowe. Noszone są one na specjalnych panelach, które montuje się paskami do nogi właściciela, przez co bez przerwy jest bardzo łatwy dostęp do pistoletu.

kabura

Autor: OrwellianStuff
Źródło: http://www.flickr.com

Zwłaszcza dobrze kabury tego typu będą się sprawdzać w przypadku posiadania większej ilości sprzętu, wtedy sięgnięcie po pistolet nie sprawia żadnych problemów.

Na filmach często zobaczyć także można broń noszoną na specjalnych szelkach, zakładanych na tułów ubranie. Tego typu kabury fobus są łatwe do ukrycia, szczególnie pod luźnym płaszczem lub marynarką, lecz dobywanie broni z nich nie należy do najwygodniejszych.