Urlop w Bangkoku czyli informacje o tym, co należy wiedzieć planując wylot do tego miasta.

Zmniejszające się ceny połączeń lotniczych sprawiają, że dalekie, egzotyczne państwa cieszą się coraz większym zainteresowaniem turystów. Jednym z częściej wybieranych miejsc na wakacyjny wyjazd są południowo-azjatyckie kraje, pośród których zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszy się Tajlandia.

wczasy w Bangkoku

Autor: VnGrijl
Źródło: http://www.flickr.com
W ciągu zaledwie dwudziestu lat jest ona jednym z najbardziej popularnych krajów na świecie – co roku przyjeżdżają do niej dziesiątki milionów turystów stęsknionych wspaniałych plaż, zabytków i licznych przyjemności.

Nie możesz doczekać się następnych postów? Mamy dla Ciebie hiperłącze do serwisu (http://www.osadanaochodzitej.pl/), które da Ci szansę, by zapoznać się z ogromną porcją świeżych wiadomości.

Jedną z największych tajlandzkich atrakcji jest przyroda, o którą w tym kraju dba się szczególnie.

Sporą część Tajlandii pokrywa dżungla, z ogromnym bogactwem ptaków i zwierząt, wspaniałe jest również życie podwodne, tamtejsze plaże wszyscy zaliczają do najbardziej uroczych na świecie. Tajlandia to również bardzo duża ilość zabytków, pochodzących niekiedy sprzed paru tysięcy lat, wielu ludzi wylatuje tam również dla skosztowania życia nocnego wielu miast, pośród jakich bardzo wyróżnia się stolica Tajlandii, to znaczy Bangkok.

Stolica tego pięknego kraju może zaoferować dużo dla wczasowiczów, choć zdecydowanej większości z nich wakacje Bangkok będą się kojarzyć z życiem nocnym, z jakiego to miasto jest słynne. Ruch na ulicach praktycznie nie zamiera, bez przerwy targi, ulice i kluby nocne są pełne turystów i mieszkańców.

Miasto to jest pełne kontrastów – z jednej strony są nowoczesne dzielnice z ogromnymi centrami handlowymi, a z drugiej ulice, na jakich czas zatrzymał się przed kilkudziesięciu laty, niestety też w kwestii ubóstwa, bo wielu ludzi po prostu tam żyje bardzo ubogo.

Bangkok jest miastem pełnym tajemnic, poza znanymi wszystkim miejscami może zaproponować także wiele innych ciekawostek, o których trzeba się jednak jakimś sposobem dowiedzieć, aby do nich trafić. Dla części osób wczasy Bangkok to pierwsze spotkanie z kulturą Azji, a żadne inne miasto na świecie nie potrafi w pigułce pokazać całej jej różnorodności, w praktyce właśnie w Bangkoku można znaleźć w zasadzie wszystko, czego będzie się oczekiwać po pobycie w Azji.