Ustronie Morskie – miejscowość na wymarzone wakacje

Ustronie Morskie to letnisko nadmorskie położone 13 km na wschód od Kołobrzegu. Miasteczko położone jest niezwykle malowniczo – jego zabudowa rozpościerają się na przestrzeni trzech i pół kilometra, wzdłuż linii klifu, który pochyło opada ku piaszczystej i rozległej plaży. Kiedyś przeciętna osada rybacka dziś jest kurortem, do którego by spędzić wczasy nad morzem przyjeżdża kilka tysięcy wczasowiczów.

Wakacje nad morzem

Autor: Fons Heijnsbroek
Źródło: http://www.flickr.com
Zabudowa miasta jest raczej kameralna – nieduże domki fantastycznie komponują się tutaj z okoliczną przyrodą.kliknij to sportowa czapka z daszkiem sportowa czapka z daszkiemPodczas przechadzek po Ustroniu Morskim należy zaglądnąć do tutejszego kościoła, zbudowanego w stylu neogotyckim w 1990 r.. W jego wnętrzu nie można przeoczyć sklepienia stworzonego z desek, które naśladuje burty łodzi rybackiej i cudownie rzeźbionej drogi krzyżowej. W Ustroniu Morskim wciąż zachowało się sporo miejsc, gdzie można wczuć się w atmosferę czasów przedwojennych. Aż 65 tutejszych obiektów znajduje się pod opieką konserwatora. Ustronie Morskie to także kurort uzdrowiskowy – jest tutaj park zdrojowy i zakład kąpielowy.

Plaża w Ustroniu Morskim jest niebywale urokliwa – rewelacyjnie komponują się tutaj ze sobą błękit Bałtyku, rozległy pas piaszczystej plaży i górujący nad nimi klif. Należy ona do jednych z najczystszych i najlepiej strzeżonych plaż na polskim wybrzeżu. Ogromnym walorem jest również tutejszy klimat. Ocenia się, że panujące tu średnie nasłonecznienie należy do największych w Polsce. Poza tym w powietrzu występuje aerozol morski, wykazujący leczniczy wpływ na górne drogi oddechowe. Aerozol unosi się do dwustu- trzystu metrów od brzegu morza, a maksymalne jego stężenie notuje się w trakcie wietrznej pogody, zwłaszcza jesienią i zimą, w związku z tym z tutejszego korzystnego bioklimatu można korzystać przez cały rok. Sporą atrakcją tego odcinka wybrzeża jest także molo spacerowe, które wcina się w morze na długość 100 m.. Mieści się tutaj też przystań rybacka, gdzie można obserwować kolorowe kutry powracające z porannych połowów i nabyć świeżą rybę bezpośrednio z ich pokładu.

Podczas odpoczynku w Ustroniu Morskim należy odwiedzić największe atrakcje pobliskiej okolicy. Na wyjątkową uwagę zasługuje Kościółek w Rusowie, który jest jedną z najstarszych świątyń chrześcijańskich na Pomorzu. Kościół, którego wiek datuje się na około 600 lat jest uważany za pomnik średniowiecznej architektury sakralnej. Do innych atrakcyjnych i blisko znajdujących się miejsc należy Kołobrzeg z licznymi atrakcjami, latarnia morska w Gąskach i Aeroklub Bałtycki na lotnisku w Bagiczu. Warto także wybrać się do pobliskiego Malechowa, gdzie znajduje się ośrodek jeździecki Erania obejmujący krytą ujeżdżalnię, dwa parkury oraz 50-hektarowy obszar, gdzie można w pełni korzystać z uroków jazdy konnej. Sprawdź więcej informacji .

Przez Ustronie Morskie przebiega czerwony Międzynarodowy Szlak Pieszy – E-9. Stanowi on część europejskiego szlaku znad Atlantyku (z Brest we Francji) do Braniewa w Polsce. Na pieszą wędrówkę z Ustronia Morskiego można wybrać się w dwóch kierunkach: do Gąsek i Kołobrzegu. Nadzwyczaj atrakcyjny jest też szlak zielony o długości 23 km wiodący przez Kukinkę, Kukinię, Rusowo, Gwizd i Wieniotowo. Dla entuzjastów dwóch kółek przygotowano Niebieski szlak rowerowy o długości 31 km prowadzący do dwóch najstarszych dębów w Polsce – „Bolesława” (800 lat) i „Warcisława” (640 lat).

***Kompletną propozycję na wakacje dwa tysiące czternaście w Ustroniu Morskim można wyszukać w serwisie lub Całus Piotr stojak rowerowy klikając na niżej zamieszczone linki:- noclegi Ustronie Morskie- domki letniskowe Ustronie Morskie- kwatery Ustronie Morskie- wypoczynek 2014