Ustronie Morskie – miejscowość na wymarzone wakacje

Ustronie Morskie to letnisko nadmorskie położone 13 km na wschód od Kołobrzegu. Miasteczko położone jest niezwykle malowniczo – jego zabudowa rozpościerają się na przestrzeni trzech i pół kilometra, wzdłuż linii klifu, który pochyło opada ku piaszczystej i rozległej plaży. Kiedyś przeciętna osada rybacka dziś jest kurortem, do którego by spędzić wczasy nad morzem przyjeżdża kilka tysięcy wczasowiczów.

Wakacje nad morzem

Autor: Fons Heijnsbroek
Źródło: http://www.flickr.com
Zabudowa miasta jest raczej kameralna – nieduże domki fantastycznie komponują się tutaj z okoliczną przyrodą. Podczas przechadzek po Ustroniu Morskim należy zaglądnąć do tutejszego kościoła, zbudowanego w stylu neogotyckim w 1990 r.. W jego wnętrzu nie można przeoczyć sklepienia stworzonego z desek, które naśladuje burty łodzi rybackiej i cudownie rzeźbionej drogi krzyżowej. W Ustroniu Morskim wciąż zachowało się sporo miejsc, gdzie można wczuć się w atmosferę czasów przedwojennych. Aż 65 tutejszych obiektów znajduje się pod opieką konserwatora. Ustronie Morskie to także kurort uzdrowiskowy – jest tutaj park zdrojowy i zakład kąpielowy.

Plaża w Ustroniu Morskim jest niebywale urokliwa – rewelacyjnie komponują się tutaj ze sobą błękit Bałtyku, rozległy pas piaszczystej plaży i górujący nad nimi klif. Należy ona do jednych z najczystszych i najlepiej strzeżonych plaż na polskim wybrzeżu. Ogromnym walorem jest również tutejszy klimat. Ocenia się, że panujące tu średnie nasłonecznienie należy do największych w Polsce. Poza tym w powietrzu występuje aerozol morski, wykazujący leczniczy wpływ na górne drogi oddechowe. Aerozol unosi się do dwustu- trzystu metrów od brzegu morza, a maksymalne jego stężenie notuje się w trakcie wietrznej pogody, zwłaszcza jesienią i zimą, w związku z tym z tutejszego korzystnego bioklimatu można korzystać przez cały rok. Sporą atrakcją tego odcinka wybrzeża jest także molo spacerowe, które wcina się w morze na długość 100 m.. Mieści się tutaj też przystań rybacka, gdzie można obserwować kolorowe kutry powracające z porannych połowów i nabyć świeżą rybę bezpośrednio z ich pokładu.

Podczas odpoczynku w Ustroniu Morskim należy odwiedzić największe atrakcje pobliskiej okolicy. Na wyjątkową uwagę zasługuje Kościółek w Rusowie, który jest jedną z najstarszych świątyń chrześcijańskich na Pomorzu. Kościół, którego wiek datuje się na około 600 lat jest uważany za pomnik średniowiecznej architektury sakralnej. Do innych atrakcyjnych i blisko znajdujących się miejsc należy Kołobrzeg z licznymi atrakcjami, latarnia morska w Gąskach i Aeroklub Bałtycki na lotnisku w Bagiczu.

Ciekawisz się owym zagadnieniem? Czytaj zatem dalej wakacje w grecji o tym wątku w następnym artykule, który dla Ciebie przygotowaliśmy. Myślimy, że Ci się podoba.

Warto także wybrać się do pobliskiego Malechowa, gdzie znajduje się ośrodek jeździecki Erania obejmujący krytą ujeżdżalnię, dwa parkury oraz 50-hektarowy obszar, gdzie można w pełni korzystać z uroków jazdy konnej. Sprawdź więcej informacji .

Przez Ustronie Morskie przebiega czerwony Międzynarodowy Szlak Pieszy – E-9. Stanowi on część europejskiego szlaku znad Atlantyku (z Brest we Francji) do Braniewa w Polsce. Na pieszą wędrówkę z Ustronia Morskiego można wybrać się w dwóch kierunkach: do Gąsek i Kołobrzegu. Nadzwyczaj atrakcyjny jest też szlak zielony o długości 23 km wiodący przez Kukinkę, Kukinię, Rusowo, Gwizd i Wieniotowo. Dla entuzjastów dwóch kółek przygotowano Niebieski szlak rowerowy o długości 31 km prowadzący do dwóch najstarszych dębów w Polsce – „Bolesława” (800 lat) i „Warcisława” (640 lat).

***Kompletną propozycję na wakacje dwa tysiące czternaście w Ustroniu Morskim można wyszukać w serwisie lub klikając na niżej zamieszczone linki:- noclegi Ustronie Morskie- domki letniskowe Ustronie Morskie- kwatery Ustronie Morskie- wypoczynek 2014