Rowerki treningowe

Wszyscy wiemy, jak istotny jest aktywny tryb życia. Jakim sposobem jednak ćwiczyć, kiedy żyjemy w ciągłym pośpiechu i brakuje czasu na wyjście na siłownię? To łatwe ! Należy zaopatrzyć się w sprzęt fitness w domu. Niezwykle popularne są bieżnie treningowe oraz orbitreki. Co jednak wybrać? Spróbujemy znaleźć odpowiedź na pytanie „bieżnia , czy orbitrek magnetyczny?”

Bieżnia treningowa

Odzież sportowa

Autor: Adidas
Źródło: Adidas

Bardzo popularnym rządzeniem fitness do trenowania w domu jest bieżnia treningowa. Urządzenie to pozwala na bieganie bez przeszkód w domowym zaciszu . Trzeba zaznaczyć, że ćwiczenia te są komfortowe i bezpieczne. Trenując na bieżni redukujemy tkankę tłuszczową, obniżamy poziom cholesterolu i podnosimy wydolność krążeniowo-oddechową. Treningi wpływają także na naszą sylwetkę – formują mięśnie nóg oraz pośladków. Właściwym wyborem jest bieżnia elektryczna (oferta na bieżnie w sklepie sportowym Ten rodzaj bieżni umożliwia łatwiejszy i naturalniejszy bieg oraz marsz. Dodatkowo możemy łatwo regulować tempo przesuwania się taśmy, czego nie da się powiedzieć o bieżni magnetycznej. Pozostaje jeszcze wybór producenta – chcemy wszak zakupić dobre urządzenie, które będzie służyło nam przez długi czas. Wypada tu powiedzieć, iż rowerek magnetyczny (trening na rowerkach) to znakomity wybór. Rowerek magnetyczny cieszy się niemałym uznaniem i gwarantuje niepodważalną jakość swoich produktów.

Orbitrek
być może warto jednak pomyśleć nad kupnem orbitreku? Te urządzenia posiadają dużo zalet, które wypadałoby zauważyć. Trenażery mniej obciąża stawy, spada więc ryzyko urazu. Co więcej, ćwiczenia na orbitreku angażują też mięśnie ramion, pleców oraz klatki piersiowej. Jeżeli nie mamy zamiaru wydać jednak zbyt wiele pieniędzy, rozsądnym wyborem będzie bieżnia thorn. To urządzenie przeważnie jest tańsze od orbit reków innego typu, zaś komfort treningu wcale nie jest dużo mniejszy.
Źródło: