Idealny pomysł na weekend – kajaki

Jesień się dużymi krokami, ale ciągle jeszcze jest stosunkowo ciepło i przyjemnie. Mimo, że wakacje się skończyły, to można wykorzystywać ładne weekendy na wypoczynek na świeżym powietrzu. Opcji jest dużo, a jedną z najprzyjemniejszych są spływy kajakowe. Rzek płynie w Polsce sporo, więc zazwyczaj nawet nie trzeba daleko wyjeżdżać, aby tej przyjemności zaznać. Naturalnie najpopularniejsze miejsca na kajaki to Mazury. Tam możemy znaleźć wiele pięknych dopływów, buchających zielenią zakamarków.

grupowe spływy kajakowe na style= Kajaki nawet w mieście

To jednak nie jedyna możliwość. Nawet we Wrocławiu czy Warszawie możemy urządzić sobie jednodniowy spływ kajakowy. tak naprawdę w każdej przystani działa wypożyczalnia kajaków (szczegóły na stronie: firmy organizującej spływy kajakowe). Gdy nie wiemy jaki kierunek obrać, nie znamy rzeki, możemy również zorganizować spływ z przewodnikiem.

Masz zamiar przeczytać następne artykuły dotyczące rozważanej tutaj problematyki? Jeśli tak, to wejdź na ten link i przeczytaj wpis z www.

Pływanie na kajaku jest dość łatwe. Oczywiście, powinniśmy uważać na pływające w wodzie gałęzie czy wystające kamienie albo mielizny, lecz wystarczy kilka wskazówek przewodnika, abyśmy dobrze sobie poradzili. Oczywiście zawsze trzeba zachować zasady bezpieczeństwa, pływać w kamizelkach i słuchać uważnie wszystkich poleceń.

Kajaki to wspaniały sposób na relaks. Pływanie kajakiem nie wymaga nawet wielkiego wysiłku. Naturalnie trzeba się namachać wiosłem, lecz zwykle okolica jest niezwykle ładna, wiosłowaniu towarzyszy tyle pięknych widoków, że nawet nie odczujemy zmęczenia.

Jak się przygotować?

Pamiętajmy, aby do wycieczki właściwie się przygotować. Wybierzmy prędko wysychające ubrania, strój kąpielowy, czapkę albo chustkę na głowę. Jeśli świeci słońce nie możemy zapomnieć o kremie ochronnym – na wodzie opalamy się niezwykle szybko i grożą nam poparzenia.

Dobrze jest też zapakować cienkie rękawiczki, aby nie dorobić się odcisków na dłoniach. Naturalnie trzeba też zabezpieczyć cenne rzeczy, jak kluczyki do auta, komórka albo dokumenty. Tu idealnie zdadzą egzamin hermetycznie zamykane pudełka. Worki foliowe mają to do siebie, że można je podrzeć, a poza tym nie jesteśmy w stanie szczelnie ich zamknąć. A gdy już będziemy właściwie przygotowani – ku przygodzie!