Jeżdżąc po województwie pomorskim , warto zwiedzić zabytkową Kościerzynę i zrelaksować się nad jeziorem Wdzydze

Urlopowicze zajeżdżający w rejony Kaszub, często szukają ciekawych punktów, które mogą być odpowiednim miejscem wakacyjnego odpoczynku . Jeżeli mamy chęć na spokojne żeglowanie albo uwielbiamy nurkowanie to urlop będziemy mogli zaliczyć do dobrych jeśli zdecydujemy się na pobyt w samym sercu Kaszub nad jednym z największych i najpiękniejszych jezior w kraju – kaszubskim morzem.

odwiedź stronę

Autor: Waldemar Jan
Źródło: http://www.flickr.com

Wielka Woda jest także obligatoryjnym miejscem dla wioślarzy przepływających popularnym szlakiem rzeki Wdy. Nad kaszubskim morzem zakwaterowanie odnajdziemy bez trudu – baza ich jest świetnie rozwinięta. W ofercie dla turystów są pokoje luksusowe, domki oraz miejsca na polach namiotowych. Wieczorem można miło spędzić czas słuchając szant. Stąd niedaleko znajduje się wieża widokowa, z której można zachwycać się przepiękny krajobraz jeziora Wdzydze. Tutaj interesujące propozycje: wypoczynkowa Wdzydze zawdzięcza dobrą opinię pierwszemu w Polsce muzeum na wolnym powietrzu – Kaszubskiemu Parkowi Etnograficznemu, które nazwano skansenem. Dla amatorów przeszłości dobra okazją będzie przejażdżka do kościerzyńskiego rynku. Rynek kościerski jest pięknym zabytkiem, którego rozkład urbanistyczny pochodzący z końca XIV wieku, dotrwał wraz z kościerskim deptakiem do dziś.http://www.kormoran-rowy.pl/ hotel nad morzem z basenemPlac z ratuszem i teren wokół rynku sprawiają, że Kościerzyna ma własny nadzwyczajny, historyczny klimat.

Podczas wakacyjnych wieczorów, dzięki czynnym do późnych godzin kawiarenek, restauracji oraz letnich ogródków historycznych, rynek tętni życiem. Charakterystyczną grupą wycieczkowiczów goszczących często w Kościerzynie są motocykliści, dla których Kościerzyna jest obligatoryjnym punktem podczas podróżowania po regionie pomorskim. Z Kościerzyny jest niedaleko do Borów Tucholskich, parku narodowego który jest wielką przyjemnością wypoczynkową, ze względu na znajdujące się w nim rzadko spotykane osobliwości przyrody oraz raj dla grzybiarzy.

Pokój hotelowy

Autor: Schezar
Źródło: http://www.flickr.com

Noclegi Kościerzyna i okolice to różnorodna oferta od zakwaterowania w centrum Kościerzyny, aż po zakwaterowanie z wyżywieniem, w okolicach Kościerzyny. Do wyboru odwiedzających są również pokoje luksusowe, kwatery oraz miejsca na polach namiotowych.