Kraków to niezwykłe, piękne miasto

Odwiedzenie Polski? Absolutna większość podróżnych z Niemiec, Hiszpanii, Stanów Zjednoczonych bądź Anglii bez cienia wątpliwości myśli o właśnie Krakowie. Wiadomo: Kraków to takie miasto, które było śliczne przed II wojną światową, a na szczęście nie zostało wyniszczone przez Niemców lub Rosjan. Takie wspaniałe miasta jak chociażby Warszawy miały o wiele mniej „szczęścia”. W takim razie napiszmy nieco o Krakowie, być może ktoś do tej pory nie odwiedził najludniejszego miasta na południu Polski, toteż nie za bardzo poznał argumenty za tym, aby bez niepotrzebnego czekania udać się do byłej stolicy naszego kraju. Podstawowe pytanie: czy przewodnik po Krakowie będzie w akurat naszym przypadku niezbędny?

Kraków

Autor: Jonas Van den Eynde
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli w zupełności nie znamy Krakowa, lecz w czasie zwiedzania nie chcielibyśmy niczego istotnego przeoczyć, bez dwóch zdań przewodnik to wyśmienity wybór. No co jak co, lecz w żadnym wypadku licencjonowanymi przewodnikami nie są losowi ludzie, zasadniczo są pasjonatami, którzy mogliby przez wiele godzin opowiadać o swojej małej ojczyźnie. Choć zwiedzanie Krakowa jest ciekawe, to jednakże nie samym zwiedzaniem powinien żyć podróżnik. A może napiszemy nieco o rozrywkach jakie oferuje dla nas Kraków? Całkiem sporo ich jest.

Zapamiętajmy, że choć Brytyjczycy bardzo często przesadzają, to jednakże faktycznie życie nocne Krakowa jest niesamowite. To przecież miasto tysięcy żaków, poza tym mówimy o dużym mieście, a więc siłą rzeczy akurat na nocne uciechy autentycznie nikt nie powinien uskarżać się. Warto zapamiętać, iż choć często zwykło się mawiać, że Kraków jest groźny, to jednakowoż nie mówimy o mocno niebezpiecznej metropolii.

Jeśli jesteś zdania, że prezentowany post okazał się być godny Twojego zainteresowania, to bez dwóch zdań warto zobaczyć tu pozostałe podobne materiały.

Wojny pseudokibiców mają miejsce, ale ogólnie nie dotyczą typowego przechodnia. Jeśli bary albo kluby nie są OK dla nas, to może przydałoby się pójść do jakiegoś teatru? Miejmy na uwadze, że teatry Krakowa w bardzo wielu przypadkach zwykły wystawiać genialne sztuki, które wbrew pogłoskom nie są przesadnie nudne. Wiadomo: Kraków nieco może się kojarzyć ze snobizmem, ale akurat takie postrzeganie tego niesamowitego miasta zdecydowanie nie ma większego sensu. W sumie nawet kilka godzin w Krakowie to fajna okazja do tego, aby miło urozmaicić sobie życie, chociaż przydałoby się posiedzieć co najmniej cztery noce.

Więcej informacji: zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem