Malowanki dla dzieci

Lato w Polsce jest deszczowe, zima trwa długo, dobrze zatem mieć pomysły na rozrywki dla maluchów na te momenty. Dobrze też, by te zabawy nie ograniczały się do oglądania telewizji. Postarajmy się, by rozrywki były ciekawe i rozwijające. Wcale nie wymaga to ogromnego wysiłku, bo te wytyczne spełniają na przykład kolorowanki.

dzieci

Autor: Dan Cake
Źródło: Dan Cake
Możemy je znaleźć w każdym sklepie papierniczym czy księgarni. Zdarza się poza obrazkami do kolorowania są w nich także różne opowiadania, które możemy czytać maluchowi, albo łamigłówki do wspólnego rozwiązywania.

Gry dla maluchów nie są kosztowne, zatem możemy kupić ich kilkanaście i trzymać gdzieś w mieszkaniu na czarną godzinę. Nigdy nie wiadomo, kiedy mogą się przydać. Nawet gdy w środku dnia potrzebujemy chwili ciszy, to doskonały sposób, żeby zająć malucha czymś interesującym. Zwróćmy uwagę na to, by kupić też odpowiednie kredki – te nie zawierające żadnych niebezpiecznych barwników.

Autor: Agencja Wydawnicza Jerzy Mostows

Malowanki dla dzieci to rozrywka polecana przez wszystkich psychologów dziecięcych. Rozwija koordynację, kształci dokładność, uczy kolorów. Dla maluchów zaznajomionych z trzymaniem kredek o wiele prostsza jest nauka – kurs języka francuskiego online pisania liter. To niezmiernie ważne, by zapewniać dzieciom takie zabawy w epoce telewizji i komputerów. Można zauważyć w szkołach, że o wiele więcej odkrywa się u dzieci problemów z pisaniem, rysowaniem i innymi zadaniami manualnymi. Dzieci potrafią używać komputera, ale nie potrafią się czytelnie podpisać, albo przestawiają litery.

Jeżeli taka tematyka Cię ciekawi, bez ociągania kliknij ten link. Omawiana w tamtym miejscu oryginalna strona (https://www.equiversum.pl/pl/c/Czyszczenie/154) z pewnością też Cię zaintryguje!

Dysgrafia i dysleksja to już praktycznie choroby cywilizacyjne. A przecież tak łatwo| ich uniknąć. Musimy tylko poświęcić trzydzieści minut w ciągu dnia na czytanie czy malowanie razem z maluchem. Zamiast sadzać je przed telewizorem zróbmy coś dla ich rozwoju. Z pewnością w ten sposób przyczynimy się do rozwinięcia jego zdolności.