Jak dobrze spędzić czas w Sri Lance?

Bywa czasem tak, iż nudzi się zwiedzanie Polski. Trzeba więc podmienić podróżnicy klimat i pojechać na przykład na egzotyczne wczasy. Ale gdzie polecieć, by spędzić miło czas, odprężyć się oraz zobaczyć parę wspaniałych miejsc? Wczasy w Sri Lance z pewnością zapewnią wszystkie te interesujące urozmaicenia wolnego czasu. Z pewnością powinno się zobaczyć Sri Lankę biorąc pod uwagę jej osobliwy styl. Sri Lanka jest przecież cudownym punktem na mapie Indii. Wygląda jak bezproblemowa, radosna, z olbrzymimi celami w przyszłości.

egzotyka

Źródło: http://www.eccotravel.eu
Będąc na Sri Lance trzeba zobaczyć – wejdź – sporo interesujących i istotnych miejsc, które posiadają olbrzymie znaczenie niekoniecznie lokalnie, ale także przykładowo dla buddystów. Bardzo ważnym miejscem jest jedna z najważniejszych świątyń buddyjskich, określana jest jako Świątynia Zęba Buddy. Z krajobrazów najbardziej olśniewają bezkresne I przepiękne przestrzenie zapełnione herbacianymi drzewkami. Egzotyczne wczasy mogą być oderwaniem od rzeczywistości.

Do wyjątkowych atrakcji powinno się dopisać płaskowyż Sigirija, który ma wysokość 200 metrów nad krainę, a na samym płaskowyżu powinno się zwiedzić ruiny zamku, który pomimo wszystko nadal zachwyca urokiem oraz kunsztem. Następnym niezwykle koniecznym do obejrzenia miejscem jest Dambula. Można w niej zobaczyć rewelacyjny zespół buddyjskich świątyń. Warta odwiedzenia jest także Anuradhapura, czyli najistotniejsze miasto na Sri Lance. W tym mieście Jest dość dużo ciekawych miejsc, między innymi niezwykle wysoka stupa

egzotyka

Autor: Bady Qb
Źródło: http://www.flickr.com

oraz najbardziej stare drzewo na całym świecie.

Sri Lanka to także wspaniałe miejsce ze względu na zwierzęta. Tu małpy żyją tuż obok człowieka, a przez okno pojazdu da się ujrzeć indyjskie słonie lub warany w ich całkowicie prawdziwym środowisku. Dzieje się tak dlatego, iż ludzie na Sri Lance nie wtrącają się bardziej niż to konieczne w naturę. Natura jest zatem w każdym miejscu w Sri Lance, nawet na obszarze hotelu można zobaczyć jakiś rzadki rodzaj rośliny i ptaka. Jak turysta trzeba się jednak dostosować do norm obowiązujących na Sri Lance. Nie jest to jeszcze turystyczna mekka, a wyspa, która ciągle jest autentyczna. I oby tak zostało i się nie zmieniło.