Spływ kajakowy – specjalnie dla ciebie

Kiedy na myśl o spędzeniu wolnego czasu na leniuchowaniu na piasku zasypiasz z nudów pomyśl nad wykorzystaniem swojego wolnego czasu na sportowy wypoczynek. Warto pomyśleć o wędrowaniu po górskich szlakach, dla przykładu przez kilka tygodni, między schroniskami, zdobywając kolejne szczyty. Możesz objechać cały kraj rowerem, lub autostopem. Możesz też pomyśleć o innego rodzaju wyzwaniu dla odważnych, jakim są spływy kajakowe.

Spływ kajakowy rzeką Kamienną

Autor: Jura Park Bałtów
Źródło: http://www.juraparkbaltow.pl

Spływy kajakowe organizowane są w Polsce zwykle na Mazurach. To w tych okolicach właśnie jest wiele interesujących rzek. Najczęściej pływanie tamtędy wiąże się z dodatkowymi atrakcjami, jak na przykład przenoszenie kajaków przez drzewa, które upadły do koryta rzeki, przeciskanie się przez wąskie kanały czy spanie pod namiotem w środku lasu.

Chcesz chłonąć dalej zajmującą lekturę? Więc nic nie powinno Ci przeszkodzić – kontynuuj poznawanie (https://covidgentest.com/blog/14/paszport-covidowy-bez-konta-pacjenta-i-profilu-zaufanego-jak-go-otrzymac) na kolejnej witrynie.

Kajaki wymagają świetnej kondycji fizycznej. Gdy nurt jest szybki i rzeka wzburzona, utrzymanie kursu jest trudne, a nie można zwyczajnie odłożyć wiosła i liczyć na to, że samo się ułoży. Nie wybierajmy się na spływ, jeżeli nie chcemy włożyć w to sporej ilości wysiłku fizycznego.

Warto na spływ pojechać dużą grupą sprawdzonych przyjaciół. Powinniśmy rozejrzeć się za ludźmi, czy klubami zajmującymi się organizacją spływów, wtedy po prostu przyjeżdżamy na miejsce, otrzymujemy sprzęt, kamizelki ratunkowe i mapę i nie musimy się przejmować takimi kwestiami jak na przykład wypożyczanie kajaków. Oczywiście powinniśmy zadbać o to żeby zabrać ze sobą namioty, śpiwory i prowiant – wszystko dobrze zabezpieczone przed wilgocią. Powinniśmy zabezpieczyć się na wypadek, kiedy zaliczymy wywrotkę i będziemy musieli uratować sprzęt. Gdy zabezpieczymy go uważnie będziemy mieli pewność, że nasz wakacyjny dom nie będzie przypominał mokrej ścierki.

Spływy kajakowe to świetny sposób na wakacyjny wypoczynek. Naturalnie to sport, który wymaga używania mięśni, wytrzymałości i bardzo dużo zdrowego rozsądku i odpowiedzialności. Rzeki są zdradliwe i niebezpieczne, zwykle wystarczy jeden nieprzemyślany ruch i wypadek gwarantowany. Zastanówmy się zatem dobrze, czy jesteśmy chętni by porządnie się pomęczyć, ubrudzić, zamoczyć, dać pogryźć komarom i dodatkowo mieć z tego radość. Piękne widoki, ciche zakątki i poczucie przeżywania czegoś niezwykłego rekompensują niedogodności. Kajaki to doskonały sposób na wakacje! Zatem jedź nad wodę i wybierz wypożyczanie kajaków.