Aktywny wypoczynek w górach

Góry Stołowe

Autor: Eri_pl
Źródło: www.flickr.pl
O wczasach marzymy cały rok. Gdy długie pochmurne dni nam dokuczają, bierzemy katalogi agencji turystycznych i oglądamy cudowne obrazki. Zwykle są to malownicze widoki z lazurowym morzem w tle. Od lat ogromną popularnością obdarzamy urlopy za granicą , w słynnych kurortach. Wybieramy Grecję, Włochy, Egipt,oraz Tunezję, czy Turcję. Przywykliśmy do słodkiego lenistwa nad morzem i tylko w ten sposób widzimy udany odpoczynek.

Karkonosze

Autor: hr.icio
Źródło: flickr.com

Może jednak warto zdecydować się na coś odmiennego? Zmieńmy odwieczne przyzwyczajenia i wyruszmy na wycieczkę w góry. Polska nie jest w stanie pochwalić się atrakcyjnym wybrzeżem, głównie przez niesprzyjającą aurę. Ale naszym górom niczego nie możemy ująć. Możemy spędzić cudowne chwile pośród majestatycznych wzniesień. Góry są piękne i atrakcyjnie nie tylko w zimie, gdy szusujemy po białych stokach. Również w lecie można interesująco spędzić tu urlop.

Jeżeli targają nami jakieś wątpliwości, popytajmy wśród znajomych. Z pewnością ktoś poleci nam przytulny pensjonat, w którym odpowiednio wypoczniemy. Noclegi w górach to niepowtarzalna okazja, by odkryć zwyczaje tutejszych mieszkańców. Regionalny wystrój schronisk pozwoli nam lepiej wczuć się w wyjątkową atmosferę, jaka panuje w górach.

Zaciekawiły Cię wątki stworzone w naszym artykule? Czujesz jednakże braki? Więc zachęcamy do następnej witryny – naciśnij tu hotel mikołajki spa i przenieś się tam.

Możemy spróbować regionalnych dań, które są w górach chętnie podawane. Mieszkańcy tych okolic bardzo lubią chwalić się swoją bogatą kulturą.

Kiedy mówimy o górach w Polsce, mamy na myśli zwykle Tatry i Zakopane. Bardzo często zapominamy o Sudetach, które także mają mnóstwo do zaproponowania letnikom. To idealne miejsce dla tych, którzy uwielbiają maszerować po górach, lecz nie są wprawionymi piechurami. Sudety nie sprawią nam ogromnych problemów. Będą nas z kolei radować malowniczymi widokami. Także to pasmo ma swoją stolicę, którą jest niewątpliwie Karpacz. Miasto, dzięki wczasowiczom, pięknieje oraz rozrasta się bardzo szybko. Powstają ośrodki wczasowe, pensjonaty oraz nowe hotele, dzięki temu noclegi w Karpaczu na nie stanowią najmniejszego kłopotu. Powinniśmy jedynie odpowiednio wcześniej zabukować apartament.