Wyśnione wczasy w gorących krajach i na nartach

Wakacje czy to w zimie, czy latem dobrze jest planować z pewnym wyprzedzeniem bądź też nastawić się od razu na oferty last minute konkretnych biur podróży. Hiszpania kojarzy się w wielu wypadkach z tańcami flamenco, niezapomnianymi plażami i szeroko znanym hiszpańskim temperamentem.

Wakacje w ciepłych krajach

Autor: miss_yasmina
Źródło: http://www.flickr.com
Hiszpania last minute wcale nie musi być droga, tak jak wyprawa na narty do Andory czy do Włoszech – to najtrafniejsza opcja dla osób młodych spragnionych relaksującego wypoczynku na plaży, a także okazji do niezapomnianych imprez.

Wybrzeże słońca położone w Andaluzji daje turystą dużą liczbę kurortów wypoczynkowych, niezapomnianych plaż, a także dyskotek. Znajduje się tam wiele rozpoznawanych w świecie kąpielisk morskich takich jak na przykład: Marbella, Torremolinos, Benalmádena, Málaga. W przerwach wylegiwania się oraz atrakcyjnych spacerów po plaży, można zobaczyć pieczarę w Nerja. Ogromne stalagmity i stalaktyty oraz rozmaite naturalnie uformowane rzeźby zachwycą, jak również pozwolą ustrzec się przed zbyt szkodliwą ilością promieni słonecznych.

Zainteresowany? To dla nas fantastyczna informacja. Zatem kliknij tu śniadania poznań i czytaj do woli kolejne fachowe wpisy.

Pragniesz spędzić wczasy w egzotycznym miejscu? – szczegółowe informacje.

Odmiennym polecanym regionem, z którym naprawdę dobrze się zapoznać jest wybrzeże costa brava. Wakacje na Costa Brava to niezapomniana możliwość do wypoczynku. Region turystyczny Katalonii rozciąga się od miejscowości Blanes aż ku samej granicy z Francją. Blanes to wyjątkowej urody miasteczko. Dawniej port dla kutrów rybackich, dziś ważny kurort wczasowy leżący tuż obok bardzo szerokiej piaszczystej plaży. Warto zwiedzić niesamowite wybrzeże i zapadające w pamięć zatoczki pomiędzy Blanes a Lloret del Mar, osławionym kurortem wypoczynkowym. Okolice Lloret del Mar to wspaniałe miejsce na wakacje costa brava.

W czasie zimy dobrze jest znowu udać się do małego państewka, Andory przylegającej do granic Hiszpanii. Kraina całkowicie pokryta górami jest zupełnym rajem dla zawodowych, jak i rozpoczynających naukę narciarzy. Wpisując w wyszukiwarkę internetową andora narty, można dowiedzieć się, że na obszarze Andory znajdują się dwa bardzo istotne kurorty narciarskie: Grandvalira, a także Vallnord. Na zapalonych amatorów białego szaleństwa czekają tutaj zadbane, bardzo długie trasy zjazdowe oraz nowoczesne orczyki. Zupełnie inne możliwości ,jak również udogodnienia zaplanowano rzecz jasna dla amatorów snowboardu. Poza opcją uprawiania sportów zimowych, region ten posiada również zapierające dech w piersiach krajobrazy.

wakacje

Autor: Phuket@photographer.net
Źródło: http://www.flickr.com
Miejscem tak samo przystosowanym do zimowych szaleństw jest istotny kurort narciarski we Włoszech, Livigno. W miejscowości znajduje się ponad trzydzieści nowoczesnych wyciągów narciarskich. Zróżnicowane trasy] o rozmaitym poziomie trudności razem posiadają długość stu piętnastu kilometrów. Te atuty świadczą o tym, że w Livigno narty oraz wyśniony odpoczynek to zdecydowanie dobre połączenie. Na narty do Livigno można wybrać się także w marcu. Ze względu na oryginalny mikroklimat w Livigno śnieg nie topnieje przez bardzo długi okres, jest na stokach nawet aż do połowy kwietnia.