Aranżacja wnętrza, w którym stylu?

Termin Art Deco pochodzi z języka francuskiego. Jego dosłowne tłumaczenie to „sztuka dekoracyjna”. Mimo, że największym powodzenie styl cieszył się w latach 20tych i 30tych XX wieku, dziś znowu powraca do łask.

meble w salonie

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com

Jego charakterystycznymi wyróżnikami są:
– szerokie zastosowanie sprzętów, mebli i elementów dekoracyjnych pochodzących z początku minionego wieku lub na takie charakteryzowanych,
– położenie bardzo dużego nacisku na walory dekoracyjne przedmiotów, czasami kosztem zmniejszenia ich użyteczności,
– wyważona kompozycja elementów – Art Deco nie lubi przesady,
– jasna ale żywa kolorystyka,
– geometryczność brył i symetria kompozycji.

Na początku do aranżacji w stylu Art Deco wykorzystywano m.

Warto sprawdzić nasz link, żeby poza tym dowiedzieć się czegoś fascynującego na ten temat, więc kliknij tu i przeczytaj dodatkowe materiały.

in. meble stylowe – spore, masywne witryny, stoły dębowe warszawa – belbazaar oraz fotele o opływowych kształtach. Uzupełnienie stanowiły bogato ozdobione lustra czy lampy.
Obecnie, projektanci wnętrz starają się połączyć secesję z nowoczesnymi akcentami. Dużo większą uwagę przykłada się funkcjonalności przedmiotów, starając się by nie straciły swoich walorów dekoracyjnych. Współczesne mieszkanie w stylu Art Deco cechuje się dokładnie zaprojektowanymi meblami, częstym wykorzystaniem geometrycznych brył, nasyconymi barwami oraz licznymi ale stosownie dobranymi elementami dekoracyjnymi.
Inne ekskluzywne meble.