Wdzięki Podlasia

Podlasie jest najbardziej wysuniętym na północny-wschód województwem Polski. Od wschodu graniczy ono z Białorusią,a od północy z Litwą. Mieszczą się na tym obszarze 4 parki narodowe, trzy krajobrazowe, aż osiemdziesiąt siedem rezerwatów przyrody a także liczne rejony chronionego krajobrazu. Jego metropolią jest Białystok. Innymi znaczącymi ośrodkami miejskimi są Łomża jak również Suwałki. Znajduje się tu sporo osobliwych miejsc do zwiedzenia.

Odpoczynek na Podlasiu oczaruje bezspornie nie jedną osobę. Poniżej parę ciekawych ofert na odpoczynek.

Pierwszym wartym zaproponowania punktem jest zalew Czarna Białostocka.

Nie zwlekaj, tylko poczytaj więcej apartament szklarska poręba wynajem na ten wątek – informacje okażą się zapewne bardzo interesujące, więc kliknij tutaj i zobacz więcej.

Położony jest on w Puszczy Knyszyńskiej. Jest na tym obszarze nadzwyczaj ustronnie, cicho oraz uroczo. Zejścia do wody są niestrome a dno jest czyściutkie i piaszczyste. W sezonie letnim plaże strzeżone są przez ratowników. Wtedy też jest szansa wypożyczenia sprzętu wodnego. Innym urokliwym miejscem jest Jezioro Studzieniczne.

Dzika Zagroda

Autor: www.nakaszubach.pl
Źródło: www.nakaszubach.pl

Znajduje się ono w pobliżu Augustowa. Naokoło jeziora zlokalizowane są domki letniskowe a też pola namiotowe. Miejsce to jest warte zaproponowania osobom, które szukają ciszy i spokoju. Nie opodal jeziora mieści się miejscowość, Studzieniczna, w której zwiedzić można sanktuarium Matki Boskiej Studzieniczańskiej. Ze swoimi maluchami możemy wybrać się do Jurajskiego Parku Dinozaurów, który jest w Jurowcach. Wystawiono tu dwadzieścia siedem eksponatów jak również kilkanaście tablic informacyjnych. Na tablicach owych są zamieszczone informacje o danym dinozaurze. Do coniektórych dinozaurów można podejść i dotknąć je. Inną atrakcyjną wycieczką jest rejs statkiem żeglugi augustowskiej.

Rejs taki może trwać od 45 min. do dwóch i pół godzin – wszystko jest zależne od nas samych. Rzecz jasna polecany jest ten najdłuższy. Aczkolwiek, jeżeli w taki rejs wybieramy się z małymi dziećmi lepiej zdecydować się na ten krótszy. Podlasie (weekend na podlasiu) oferuje także lot balonem. Z uwagi na to, że Podlasie jest jednym z najdzikszych regionów Polski, ponieważ jest tu nieduża ilość przemysłu a powietrze jest można powiedzieć czyste, wzbicie się tutaj w powietrze jest rzeczywiście kapitalnym doświadczeniem. Zapraszamy na .