Skończyłeś liceum? Mamy dla Ciebie kilka przydatnych rad

Przykład ostatniego pokolenia, które ukończyło szkoły wyższe doskonale pokazał, że studia nie gwarantują dobrze płatnej pracy. Coraz więcej młodych ludzi rozważa kontynuowanie nauki w ramach szkół policealnych. Często wybierane są również kursy zawodowe. Młode osoby spostrzegły bowiem, że od ukończonych studiów ważniejszy jest zawód. Na dzień dzisiejszy profesjonalny cieśla może zarobić kilka razy więcej niż magister po renomowanej uczelni. Absolwenci uniwersytetów z kolei narzekają na problemy ze znalezieniem etatu w zawodzie.

Oferta na terenie Wrocławia

Dzieci w szkole, nauka

Autor: www.flickr.com
Źródło: www.flickr.com

Na terenie Wrocławia działa kilka szkół policealnych, cieszących się coraz większym powodzeniem. Udostępniają one bogatą ofertę nauczania, którą można poznać wpisując w wyszukiwarce internetowej frazę „szkoła policealna Wrocław” ((link)). Placówki tego rodzaju pozwalają na zdobycie tytułu technika po 2 latach nauki. Podejmując nauke w tego typu placówce powinno się sprawdzić, czy posiada ona uprawnienia szkoły publicznej. Daje to bowiem prawo do wydawania legitymacji szkolnych, a co za tym idzie – zniżek na komunikację miejską i koleje. Szkoły policealne oferują również odbycie stażu zawodowego, co nierzadko skutkuje podjęciem pracy przez kandydata. Niestety, takie placówki są płatne i nie każda młoda osoba jest w stanie pozwolić sobie na taką edukację.

Szkolenia kwalifikacyjne

Innym rozwiązaniem są szkolenia kwalifikacyjne. Trwają one krócej i nie kończą się uzyskaniem przez kursanta tytułu technika, ale często jest to najbardziej korzystna forma edukacji. Po wpisaniu w wyszukiwarkę internetową frazy „kursy kwalifikacyjne Wrocław” (zobacz tutaj), kandydat ma dostęp do aktualnej listy oferowanych kursów. Kursy takie są zazwyczaj prowadzone przez pracodawcę, który nie będąc w stanie odszukać kandydata na etat, proponuje przeszkolenie w zawodzie. Ogromną zaletą tego typu szkoleń jest fakt, że najczęściej są bezpłatne i właściwie gwarantują uzyskanie pracy. Żeby jednak zapisać się na taki kurs, należy zarejestrować się w urzędzie pracy jako bezrobotny. Jeśli nie ma się dostępu do sieci WWW, wiadomości o aktualnie oferowanych kursach także można uzyskać w lokalnym urzędzie pracy.