Co to jest klej poliuretanowy?

Zdarza się, że w domu zastaje nas niepożądana usterka. Zdarza się też, że nasz dom, plac zabaw, czy nawierzchnie poliuretanowe, bardzo chętnie dostosowalibyśmy do swoich, nierzadko wysokich, ambicji. Bardzo często w takim wypadku naszą ostatnią deską ratunku może zostać klej poliuretanowy.

Można dokonać podziału klejów na wiele podgrup, ale chyba najważniejszy wśród nich jest podział na kleje jedno- i dwuskładnikowe. W zależności od naszych potrzeb pożądane wykorzystanie jednej z tych grup przyniesie wymierne i natychmiastowe efekty w domu lub jakimkolwiek innym pomieszczeniu.

Woodfix D3 firmy Den Braven

Autor: Den Braven
Źródło: Den Braven

Praktyka wskazuje różnice. Kleje poliuretanowe jednoskładnikowe, to kleje szybkiego użycia. Gdy nadłamiemy elementy wyposażenia, dekoracji, czy jakiegoś mebla – warto je zastosować. Mogą być również pomocne w przypadku wygłuszania i uszczelniania, np. garażu lub piwnicy na wyciszoną salę prób dla zespołu. Nie jest problemem to, by umieścić płyty i elementy zrobione z naturalnych tworzyw, używając kleju poliuretanowego. Z pewnością zamontujemy też wełnę mineralną czy fragmenty blachy dachowej. Naturalnie to tylko niektóre z możliwości wykorzystania.

Kolejna grupa klejów należy do zastosowań najbardziej wytrzymałych i stosowanych w przemyśle a ponadto nawierzchni sportowych czy placów zabaw, gdzie priorytetem nie jest czas, a moc i pewność zastosowania.

Kliknij bez obaw ten link i użyj informacji (http://alufinish.pl/pl/o/alfiflex-403-13.html), by dowiedzieć się większą ilość informacji na omawiany w tym miejscu temat – one także Cię zaciekawią!

Stworzony w oparciu o dwa składniki klej poliuretanowy to połączenie polioli i izocjanian, które zapewniają trwałość wykonania i wiązania. Dzięki takiej mieszance prostsze wydaje się trwałe montowanie szyb w samochodach pancernych, czy przemysłowe sklejanie klejem poliuretanowym powierzchni wielkoformatowych, unikając wykorzystywania specjalistycznych pras.

EASY Soudabond

Autor: Pegasus PR
Źródło: Pegasus PR

Z masy tej formuje się także profesjonalne nawierzchnie sportowe, przyjazne elementy placów zabaw, czy pomieszczeń gospodarczych. Stosując obecność mas poliuretanowych uzyskiwana jest wytrzymałość wykonania, niezależnie od złych warunków pogodowych i intensywności wykorzystania, ale i bezpieczeństwo. Użycie powierzchni poliuretanowej chroni jej użytkowników, np. sportowców czy biegnące dzieci przed niektórymi upadkami i kontuzjami.