Zawód – prawnik. Droga do sukcesu

Tysiące osób myśli o wykonywaniu zawodu prawnika i o wielkich wynagrodzeniach. Przez ostatnie dekady doszło sporo fałszywych przekonań odnoszących się do tego zawodu, które nadają się na wiele opracowań.

prawo - książki

Spójrzmy na inną kwestię. Czy warto zdecydować się na tą karierę? Co z edukacją i czy ciężko przebić się na szczyt?

Czemu młodzi marzą o byciu prawnikiem?

Pieniądze z całą pewnością odgrywają tu ważną rolę. W najlepszych biurach adwokackich można zarobić naprawdę sporo, ale nie jest tak od samego początku kariery. Jak tłumaczy pan Zbigniew, prawnik oferujący porady prawne w Krakowie po pierwsze „należy się wykazać wytrwałością i siłą przebicia, by zdobyć wymarzoną pracę”. Poza bonusami ważny z pewnością jest prestiż zawodu prawnika i pozycja w społeczeństwie. Wokół adwokatów jest pewna aura tajemniczości.

Hej, sprawdź to (https://reklamywiktor.pl/oferta/oklejanie-samochodow.html), jeśli dotąd nie wiesz o tej ciekawej stronie a przekonasz się, że jest ona dla Ciebie bardzo ciekawa.

Drogie samochody, zamożni klienci, markowe garnitury. Wszystko to powoduje, że nowe osoby chcą również przystąpić do tej rzeczywistości.

Studia – droga przez mękę?

Studia są całkiem wymagające i wymagają masę poświęcenia. To przede wszystkim zakuwanie i czytanie wielu książek. Mówimy tu o dziesiątkach różnych prawniczych publikacji nie zawsze prostych do zdobycia. Możemy poszukać w księgarniach w sieci. Fachowa literatura prawnicza to nie ten typ książek które schodzą na pniu, więc można liczyć na upusty. Można sprawdzić w znanych księgarniach wysyłkowych lub poszukać księgarni prawniczych. Trzeba wpisać tylko w wyszukiwarkę dobrze wybrane hasło i z pewnością trafimy na dobre serwisy. Prawdopodobnie najłatwiej kupić kodeks karny lecz z innymi nie będzie większych problemów. Przydatne mogą też być znane serwisy aukcyjne.

Zwykle absolwenci po uzyskaniu tytułu magistra pozbywają się pozycji książkowych, które nie będą im już niezbędne, w szczególności jeśli postanowili się wyspecjalizować w jakiejś działce prawa. W takiej sytuacji kodeksy można zakupić za niewielkie pieniądze. Wystarczy znaleźć właściwe aukcje, wpisując chociażby „kpc„ czy „kpa”. Zazwyczaj książki maja ślady użytkowania, czasami da się rozpoznać, że ktoś uczył się wspomagając się kawą, ale informacje o wszelkich tego typu śladach zawarte są w opisie.

Co z aplikacją

Nie wystarczy że na studiach jest masa nauki, to na dodatek pod sam koniec nauki trzeba zdać aplikację. Są różne rodzaje aplikacji:

adwokackakomorniczanotarialna

Raz w roku ustalana jest data ogólnopolskiego egzaminu. Po zdaniu aplikacji przyszłego prawnika czeka dwa lata w kancelarii za niskie pieniądze. Ale warto. Można wyszukać by przekonać się, że dobrze jest się wyspecjalizować w konkretnych dziedzinach.

Łatwo zauważyć, nie jest to łatwy wybór. Jednak sporo osób stawia na taką karierę z powołania, a nie dla pieniędzy. Prawnicze zawody jak referendarz sądowy, asystent sędziego, syndyk dają możliwość interesującej pracy i pomagania ludziom.

Źródło: adwokaci-tytko.pl