Angielski i hiszpański – języki, których używa obecnie najwięcej osób na świecie

Jak wychować poliglotę

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu

Obecnie umiejętność władania językami obcymi ma ogromne znaczenie. Pozwala na uzyskanie więcej płatnej pracy,umożliwia porozumiewanie się z obcokrajowcami, jak również ułatwia zagraniczne wycieczki. Językowa bariera komunikacyjna jest zjawiskiem bardzo negatywnym, jak również nieprzyjemnym. Dlatego nauka języków jest tak istotna. W programach szkół języki należą do przedmiotów obowiązkowych, wchodzą one też w program studiów dziennych.

Aktualnie coraz bardziej popularnym zjawiskiem jest nauczanie dzieci jednocześnie dwóch różnych języków, rodzimego i obcego, w momencie rozpoczęcia nauki pierwszych słów. Jest to z całą pewnością właściwy pomysł, gdyż małe dzieci szybko zapamiętują, a pozwoli to na uniknięcie trudów przyswajania języka obcego w przyszłości. Zdecydowanie najbardziej powszechnym językiem świata jest angielski. Inne popularne to chiński, hiszpański czy arabski.Język angielski

Jak wspomniano wyżej, jest to najczęściej używany język na Ziemi. Istnieje dużo krajów anglojęzycznych, oprócz tego język ten jest międzynarodowym sposobem komunikowania się w wielu sferach życia, na przykład na stronach internetowych. Jego wymowa i zasady gramatyczne są stosunkowo nietrudne w zestawieniu z innymi językami. Nauka angielskiego zaczyna się najczęściej w przedszkolu. Jest bardzo duża liczba sposobów przyswajania języka. O znacznym zainteresowaniu angielskim świadczy popularność na stronach WWW haseł takich jak „kurs angielskiego w Gdyni”. Język angielski ma też wielki wpływ na rozwój pozostałych języków, będąc źródłem zapożyczeń czy słów z terminologii fachowej.

Język hiszpański

Jest także jednym z najbardziej popularnych języków świata. Krajem, gdzie największa liczba osób się nim posługuje, jest Meksyk. W Polsce od niedawna obserwować można zwiększenie zainteresowania nauką języka hiszpańskiego. Związane jest to głównie z chęcią wyjazdu do tego kraju do pracy lub na stałe. Świadczy o tym częstotliwość wpisywania w wyszukiwarki fraz takich jak „hiszpański w Gdyni”, które to umożliwia uzyskanie znacznej liczby wyników. Analogicznie jak w przypadku pozostałych języków, nauka hiszpańskiego może odbywać się na rozmaite sposoby. W trybie studiów na uczelni państwowej istnieje możliwość nauki tego języka.

Źródło: germanicus.pl