Angielski i hiszpański – języki, których używa obecnie najwięcej osób na świecie

Jak wychować poliglotę

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu

Obecnie umiejętność władania językami obcymi ma ogromne znaczenie. Pozwala na uzyskanie więcej płatnej pracy,umożliwia porozumiewanie się z obcokrajowcami, jak również ułatwia zagraniczne wycieczki. Językowa bariera komunikacyjna jest zjawiskiem bardzo negatywnym, jak również nieprzyjemnym. Dlatego nauka języków jest tak istotna. W programach szkół języki należą do przedmiotów obowiązkowych, wchodzą one też w program studiów dziennych.

Aktualnie coraz bardziej popularnym zjawiskiem jest nauczanie dzieci jednocześnie dwóch różnych języków, rodzimego i obcego, w momencie rozpoczęcia nauki pierwszych słów. Jest to z całą pewnością właściwy pomysł, gdyż małe dzieci szybko zapamiętują, a pozwoli to na uniknięcie trudów przyswajania języka obcego w przyszłości. Zdecydowanie najbardziej powszechnym językiem świata jest angielski. Inne popularne to chiński, hiszpański czy arabski.Język angielski

Jak wspomniano wyżej, jest to najczęściej używany język na Ziemi.

Jeżeli tematyka, która została przedstawiona w tym wpisie jest warta Twojej uwagi, to oprócz tego zobacz link w serwisie (https://www.bhpprofesjonalnie.pl/szkolenia-bhp-pruszkow/).

Istnieje dużo krajów anglojęzycznych, oprócz tego język ten jest międzynarodowym sposobem komunikowania się w wielu sferach życia, na przykład na stronach internetowych. Jego wymowa i zasady gramatyczne są stosunkowo nietrudne w zestawieniu z innymi językami. Nauka angielskiego zaczyna się najczęściej w przedszkolu. Jest bardzo duża liczba sposobów przyswajania języka. O znacznym zainteresowaniu angielskim świadczy popularność na stronach WWW haseł takich jak „kurs angielskiego w Gdyni”. Język angielski ma też wielki wpływ na rozwój pozostałych języków, będąc źródłem zapożyczeń czy słów z terminologii fachowej.

Język hiszpański

Jest także jednym z najbardziej popularnych języków świata. Krajem, gdzie największa liczba osób się nim posługuje, jest Meksyk. W Polsce od niedawna obserwować można zwiększenie zainteresowania nauką języka hiszpańskiego. Związane jest to głównie z chęcią wyjazdu do tego kraju do pracy lub na stałe. Świadczy o tym częstotliwość wpisywania w wyszukiwarki fraz takich jak „hiszpański w Gdyni”, które to umożliwia uzyskanie znacznej liczby wyników. Analogicznie jak w przypadku pozostałych języków, nauka hiszpańskiego może odbywać się na rozmaite sposoby. W trybie studiów na uczelni państwowej istnieje możliwość nauki tego języka.

Źródło: germanicus.pl