Kilka niebanalnych pomysłów na wakacyjne dni, czyli gdzie wysłać dzieciaki, żeby przeżyły niezapomnianą przygodę

Ponieważ zbliżają się lipcowe dni rodziciele myślą coraz poważniej o tym, gdzie wysłać swoją pociechę. Te młodsze dzieciaki dzionki wolne od nauki spędzają zazwyczaj na półkoloniach w rodzinnej miejscowości albo wyjeżdżają na Mazury.

Spływ

Autor: TimothyJ
Źródło: http://www.flickr.com
Z kolei uczniowie szkół gimnazjalnych liczą na nieco bardziej wyszukane rozrywki. Z pewnością jedną z nich mógłby być tygodniowy rejs żaglówką po warmińsko-mazurskich kanałach. Warto jednak nie zapominać o tym, że nie tylko północ Polski proponuje relaksujący pobyt nad wodą. Górzyste tereny zazwyczaj kojarzą się nam z szusowaniem na nartach albo pieszymi wypadami na czarne szlaki.

Niektórzy zapominają o tym, że tamtejsze rzeki bywają nie tylko siedliskiem smacznych ryb, lecz także miejscem, gdzie można naprawdę spędzić przyjemnie wolny czas. I nie chodzi tutaj o to, żeby całymi minutami gapić się w przepływającą wodę. Dla tych najbardziej pełnych życia osób miejscowi mieszkańcy proponują atrakcje z dreszczem emocji, czyli na przykład spływy pontonowe podobnie jak przedstawiciele pozostałych grup wiekowych, chcieliby przeżyć niezapomnianą przygodę. A bajerancką zabawę zagwarantują przecież tak wycieczki po górach, jak i rozrywki dostępne w ośrodkach wczasowych. Kto jednak uwielbia sporty wodne i nie tylko od święta chodzi na basen, bardzo chętnie czas wolny od pracy wykorzysta na spędzenie wielu minut nad wodą. I spływy pontonowe mogą być wspaniałym pomysłem na efektowne wykorzystanie urlopowego czasu.

Spływy przełomem Dunajca już od dawna są główną rozrywką Pienin. Chętnych jest tak wielu, że warto odpowiednio wcześniej zamówić bilet, żeby potem nie stać w kolejce. I co najważniejsze, w żadnym razie nie trzeba umieć pływać – każde przedsiębiorstwo organizujące spływy tak pontonowe, jak i kajakowe, jest doskonale wyposażone także w kamizelki ratunkowe.

Kiedy przejdziesz do sedna kwestii, to pamiętaj, że możesz uzyskać inne dane na przedstawiany temat – przeczytaj w serwisie (http://lemans.pl/cennik/) wszystko, co jest Ci niezbędne tu.

A w podróż niekoniecznie trzeba wybierać się zwykłą łodzią.

Całkowicie bezpieczne oraz bardzo atrakcyjne stają się spływy pontonowe. Taką właśnie radochę można np. zafundować dobrym sąsiadom i ofiarować im w prezencie bilet na taką świetną wycieczkę. A oryginalny upominek na pewno będzie źródłem niezapomnianych emocji. Najprawdopodobniej nawet ci, którzy zazwyczaj unikają spędzania urlopowych dni nad wodą, zdecydują się wyjechać w Pieniny i pomieszkać tam przynajmniej przez dwa tygodnie.