Które to są interesujące przykłady pozycji growych związanych z dawnymi czasami ? Co jest godne polecenia?

Niezmiernie popularne są te pozycje, które osadzone są w historycznych realiach, albo też są taką fantazją na temat minionych lat oraz dawnych cywilizacji. Historia ma w sobie coś kuszącego oraz fascynującego zarazem.

Wianki

Autor: Dalibor Tomic
Źródło: http://www.flickr.com

Może z tego powodu, iż jest jeszcze nie do końca nie poznana.

Kiedy przekonasz się, że zaprezentowany w tym serwisie artykuł jest godny uwagi, kliknij tu, a zobaczysz więcej pizza Czeladź tego typu tekstów.

Oto parę cenionych gier planszowych, które poruszają taki temat.

Poszukiwaniem naprawdę dawnych tropów, bardzo często niepoznanej starej historii zajmują się archeolodzy. Ich praca jest szczególnie wdzięcznym tematem wielu filmów i właśnie gier. Dobrym przykładem takiej planszówki są Teby gra rodzinna, podczas której nie tylko szuka się śladów dawnej cywilizacji, ale też konieczne jest zebranie jak największej porcji informacji na konkretny temat. W tej pozycji identycznie, jak przy pracy archeologa trzeba mieć czasem sporo szczęścia, żeby trafić na coś szczególnie ciekawego.
Wojna narodów z kolei to opowieść o powstawaniucywilizacji. Jedną z z wspomnianych cywilizacji możemy stworzyć sami a potem rządzić takową aż od okresu Starożytności aż do czasów Pierwszej Wojny światowej. Raczej nie trzeba wspominać, iż istotną częścią każdej rozgrywki będą wyprawy wojenne, dbanie o dobrobyt jaki też zatroszczenie się o zachowanie ładu i bezpieczeństwa.
Zaś Tokaido to gra podróżnicza, która zabiera nas do historycznej Japonii. To okazja do zapoznania jej i zakosztowania kultury i specyfiki życia tego kraju. Poznać też możemy wiele interesujących oraz fascynujących lokacji, które na pewno rozpalą ludzką wyobraźnię.

Nawet jeżeli to wszystko dzieje się jedynie na planszy, to i tak będzie bardzo interesującym doświadczeniem oraz sposobem na spędzanie czasu. Może też być natchnieniem do wizyty na terenie danego kraju.