Na rynku gier rządzi Minecraft!

Przegląd rynku gier na PC, Play Station i Xbox ma to do siebie, iż, przeważnie pojawiają się gry przeciętne, nie mające w sobie potencjału najlepszych gier w historii. Zresztą, identycznie jest z muzyką czy z filmami.

Najlepsza gra na rynku

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com

Chlubne wyjątki ostatnich miesięcy to na pewno The Wolf Among Us, Valiant hearts czy gra Soul Suspect (Murdered). W branży dzieje się coś jednak więcej, poza produkowanie i recenzowanie nowych gier. A wszystko to za sprawą Minecrafta.

Przypomnijmy, że Minecraft to jedna z najbardziej znanych gier sandbokowych. Gracz posiada kontrolę nad własną postacią, może ją swobodnie kształtować. Prace nad tego typu grą zainicjowano w 2009 roku i trwają nadal. Gra konstruowana jest na platformie Java. To najbardziej istotne, bo oznacza to, iż są odpowiedzialne za nią inne systemy niż w przeważącej liczbie gier, które obecnie powstają.

Czy ten tekst uważasz za ważny? Jeżeli tak, to kliknij oraz przeczytaj więcej tutaj – będące tutaj kwestie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.

W czasie grania, mapa jest generowana na podstawie losowych danych. Dzięki temu każdy świat jest świeży i niepowtarzalny.

Najważniejszy komunikat brzmi: 50 mln sprzedanych gier Minecraft! No tak, jeśli krążyła wam gdzieś po głowie myśl, jak bardzo popularny jest Minecraft. to teraz już to wiecie. W czasie, gdy, jeden z autorów tej gry pochwalił się wynikami, świat osłupiał, dodatkowo pojawił się jeszcze inny interesujący wniosek.

Gra dla każdego

Źródło: http://www.morguefile.com/

, bowiem Minecraft zdominował rynek konsoli. Gra oferowana na Play Station 3 i Xboksa 360, przegoniła pecety (wersje na Maca, Windowsa i Linuksa razem wzięte). Aktualnie, gdy piszę ten artykuł wynik 50 milionów jest zdecydowanie wyższy!

Wynik robi wrażenie pod każdym względem. Ażeby zrozumieć czemu tak się stało, spójrzmy na inne rekordowe produkcje. Najlepiej sprzedająca się gra w historii to Tetris, od 1984 roku, zakupiło ją 143 miliony osób.

Na kolejnych miejscach – Wii Sports, był to tytuł dołączany do każdego egzemplarza Nintendo Wii. Za Minecraftem już dziś, są Mario Bros, Mario Kart Wii oraz Grand Theft Audio. Minecraft na pewno będzie jeszcze długo panował, tym bardziej, iż opracowywanie są wersje dla Play Station 4 i dla Xboksa One.