Jak wydać pracę naukową?

książki

Książka która leżakuje w zamkniętej na klucz szafie nie ma racji bytu. Kluczowa jest jej obecność na rynku i przystępność dla czytelników. Wiele osób pisze do szuflady – począwszy od wierszy, poprzez felietony, na poważnych tekstach kończąc. Jeśli tym, o czym myślimy po nocach, jest wydanie pracy naukowej, należy udać się do wydawnictw oraz gazet i serwisów. Pamiętajmy, że aktualna technologia zapewnia nam wiele możliwości, jeśli chodzi o publikację artykułu.

Osiągnięcie dorobku naukowego trwa pewien okres czasu. Ważne są jedynie wysoko oceniane prace w czasopismach i recenzowane publikacje książkowe. Wobec panującej stagnacji powiązanej z dofinansowaniem nauki polskiej, zmianie musi ulec wzór publikowania prac akademickich. Książka o tematyce naukowej nie musi być nieatrakcyjna i sztywna. Dzisiaj sporo wydawnictw oferuje wysoką jakość redakcji, typografii a także projektów graficznych. Wydawnictwo naukowe zajmuje się kompleksową obsługą procesu wydawniczego czy też konkretnymi etapami: redakcją, korektą, składem, projektowaniem graficznym, przygotowaniem materiału ilustracyjnego, fotografią, wyborem papieru oraz drukiem. Stosunkowo często zostaje przygotowana także publikacja doktoratu w formie e-booka. Przy wydaniu książki skierujmy uwagę również na okładkę, gdyż to ona jako pierwsza przyciąga wzrok czytelnika. Czasy nieładnych okładek odeszły w niepamięć, obecnie publikacje naukowe muszą wyróżniać się zarówno walorami merytorycznymi, jak i przemyślanym wyglądem.

prawo - książki

Wydanie pracy naukowej w formie artykułu jest możliwe także dzięki pismom i gazetom, które zajmują się pewną tematyką i są zainteresowane dobrym tekstem, który przyciągnie uwagę ich odbiorców. Innym sposobem jest oczywiście wydanie artykułu przez internet, na stronach tematycznych, które chętnie publikują nowe wartościowe artykuły naukowe. Internet, to wspaniała szansa dla studentów na opublikowanie swojej pracy, gdyż wydawnictwa publikujące książki i magazyny naukowe, przeważnie zainteresowane są pracami osób z tytułem magistra lub doktora. Dlatego, jeśli znamy się na jakimś temacie i tworzymy ciekawe materiały naukowe, to warto napisać do gazet lub portali, które się tym tematem zajmują. Jeśli artykuł zwróci ich uwagę, istnieje szansa na jego opublikowanie.

Wejdź na ten link oraz zobacz więcej (bsinspekcja.pl/) dokładniejszych danych odnoszących się do analizowanego tutaj tekstu. Na pewno jest on bardzo ekscytujący.

W ten sposób będziemy mogli poszczycić się wydanym artykułem przez ukończeniem studiów, a może to również stanowić zaczątek przyszłej pracy naukowej.