Grubościówka i Okleiniarka, czyli jak obrabiać drewno?

Nasi przodkowie nauczyli nas ciężko i mozolnie pracować, żeby stawiać solidnie domy. My nauczyliśmy się działać w taki sposób, aby nasze rodziny jak najprędzej żyły wygodnie. Budowle wobec tego powstają kilka razy szybciej, aniżeli w przeszłości. Technologia dała nam przecież zaawansowane maszyny do dmaszyny (kliknij tutaj)raz maszyny do metalu, dzięki którym możemy pracować dużo mniej, ale zdecydowanie efektywniej.

drewno

Autor: decade_null
Źródło: http://www.flickr.com

Maszyny do drewna – różne rodzaje
Razem z progresem nauki i techniki, powiększa się wybór maszyn upraszczających pracę. Maszyny do drewna, używane zazwyczaj w zakładach stolarskich oraz tartakach, są tego najlepszym przykładem. Piły, wiertarki, frezarki, obrabiarki, okleiniarki lub szlifierki to niektóre spośród nich. Współcześnie w sprzedaży są zarówno odmiany stacjonarne maszyn, jak i ich przenośne odpowiedniki.

Grubościówka i okleiniarka są często stosowane
Do obróbki drzewa z reguły użytkowana jest tzw. grubościówka. Umożliwia nam ona na uzyskanie konkretnie takiej objętości, kształtów i rozmiarów deski, jaka jest nam potrzebna. Grubościówka wyrównuje jak również wygładza zarówno miękkie, jak i twarde drewno. Jest potrzebnym narzędziem w każdym tartaku oraz warsztacie stolarskim. Nadzwyczaj często wykorzystywanym sprzętem jest okleiniarka. Służy ona do oklejania brzegów mebli. Istnieją okleiniarki manualne, taśmowe, automatyczne i mieszane. Okleiniarka perfekcyjnie połączy zarówno materiał zrobiony z drewna, jak również z PCV, bądź ABS.

Maszyny do metalu – nowoczesność i wygoda
O ile z drewnem możemy sobie jeszcze jakoś poradzić sami, o tyle z metalem jest już dużo trudniej. Z tej przyczyny maszyny do metalu przyjmują różne odmiany oraz są na bieżąco unowocześniane. Znanymi maszynami do tego rodzaju surowców są przecinarki, giętarki, frezarki, gilotyny a także szlifierki. Użytkownicy notorycznie proszą o dłutownice, zaginarki do blach i prasy hydrauliczne. Aktualnie tworzone maszyny do metalu są zaopatrzone w cichutko pracujący napęd, natomiast ich waga i wymiary umożliwiają swobodne przenoszenie z miejsca na miejsce. metalu: znacznie konkretów rathgeber.pl