Rekwizyty wojskowe dla turystów

Latarka czołowa powszechnie określana czołówką, jest latarką mocowaną bezpośrednio na czole, albo kasku, za pomocą szczególnych ramiączek. W porównaniu z latarkami ręcznymi, latarki czołowe nie absorbują dłoni, snop światła w oczywisty tryb pokrywa się z kierunkiem zwrócenia głowy, światło rozkojarzone przez reflektor i obudowę latarki, nie uraża oczu.

latarka czołowa

Autor: daveynin
Źródło: http://www.flickr.com
Na skutek korzystnego umieszczenia źródła światła, czołówka pozwala na maksymalne oświetlenie przedmiotów zauważanych z bliska, nawet przy względnie niewielkiej natężenia świecenia.

Ze względu na wolność posłużenia się dłońmi, latarki czołowe są wyjątkowo często wykorzystywane przez służby ratownicze, wspinaczy, grotołazów, wędkarzy, i inne osoby liczące się z prawdopodobieństwem czynienia jakiejkolwiek pracy w ciemności, także obieżyświatów przewidujących nocny obóz, kierowców naprawiających po ciemku wóz, lub skautów. Multitool, to narzędzie wszechstronne, jakie ma wiele wartościowych przeznaczeń, mogących w sytuacji awaryjnej zamienić skrzynkę z narzędziami.

Multitoole występują w wielu modelach, począwszy od posiadających kompaktowe wymiary kart survivalowych, po spore narzędzia posiadające przynajmniej kilkanaście zastosowań. W większości przypadków zasadniczym instrumentem są obcążki. Multitool to przenośny, spoisty zestaw z reguły potrzebnych przyrządów, jaki jest możliwość wygodnie przenosić w futerale przy pasie, bądź po prostu wepchnąć do bagażu.

scyzoryk

Autor: Tabasco PR
Źródło: Tabasco PR
Multitool oprócz wielu zastosowań, wykonywany jest z ogromnej wartości stali nierdzewnej, a jego rozmiary po złożeniu najczęściej uzyskują jednie 12 cm.
Multitool to jedno z niewielu tak mikrych instrumentów, które posiada aż dwa pełnowymiarowe ostrza. Jedną z jego dużych pozytywów, jest spleciona, estetyczna konstrukcja. Można go zawsze nosić w kieszeni, albo przytroczyć do kluczy.

Trwały rdzeń ze stali nierdzewnej ma teksturowane okleiny, które przystosowują chwyt. Multitool to artykuł dla tego, kto poszukuje niezawodnych narzędzi podczas przygód na łonie przyrody.