Latarki czołowe opłaca się kupić taniej online

Współczesne latarki czołowe, w porównaniu z wcześniejszymi rodzajami są lekkie i bardzo funkcjonalne. Nawet przy zasilaniu dwiema małymi bateryjkami, czołówka jest w stanie dawać światło nieprzerwanie przez kilkadziesiąt godzin. Tak wysoką wydajność osiągnięto poprzez przeznaczenie ekonomicznych źródeł oświetlenia i pełniejsze użycie energii elektrycznej baterii.

Latarka czołowa Petzl Tactikka Camo E89AHBC

Autor: Petzl
Źródło: http://cqb.pl
Latarki czołowe, potocznie określane czołówkami, są latarkami mocowanymi bezpośrednio na czole, czy też kasku za pomocą specjalnych pasków. Latarki takie posiadają tę wartość, że nie absorbują dłoni, snop oświetlenia w naturalny sposób pokrywa się z zakresem zwrócenia głowy.

Światło przekazywane przez latarki czołowe nie razi oczu, a dzięki należytemu usytuowaniu źródła oświetlenia, czołówka pozwala na maksymalne oświetlenie rzeczy widzianych z bliska, nawet przy stosunkowo niedużej siły świecenia.

Ze względu na samodzielność posługiwania się dłońmi, czołówki są szczególnie często stosowane przez służby ratownicze, również podróżników planujących nocny biwak, kierowców naprawiających po ciemku auto, lub harcerzy.

Wytwarzane aktualnie latarki czołowe, które możesz zamówić tutaj, posiadają sposobność regulacji kąta emisji, a także równą regulację intensywności światła. Część czołówek posiada parę niezależnych źródeł oświetlenia do przeciętnego oświetlenia bliskiego rewiru w dużym obrębie kątów, oraz silne żarówki do tymczasowego oświetlenia sfer oddalonych o kilkadziesiąt metrów.

Latarki czołowe są tak wykonane, że nie zaszkodzi im wilgoć, ani używanie w znacznym obrębie temperatur. Czołówki niezwykle często są latarkami ledowymi. Stosowanie led, przedłuża żywotność latarki, także minimalizuje zużycie energii.

Oświetlenie na głowie jest tak wygodne i tak normalne obecnie, iż trudno sobie wyobrazić żeby ich nie było. Teraz wyrabiane są drobne, mocne i wytrzymałe. Stały się seryjnym wzorem designu i techniki.

Latarki czołowe, to militaria, które znajdują używanie w jakiejkolwiek sytuacji, od powszedniego używania do niezwykle technicznych wdrożeń, w których oświetlenie jest zasadniczym elementem bezpieczeństwa.