Jak należy czyścić urządzenia medyczne? O czym w szczególności powinniśmy pamiętać?

Różne urządzenia, które wykorzystywane są do leczenia zmian w układzie oddechowym mogą być miejscem rozwijania się patogennych bakterii. Takie przykładowo urządzenia, jakimi są ustniki, maski czy spejsery wymagają dużej regularności czyszczenia i dezynfekcji. Jest to kwestia dotycząca nie jedynie warunków w szpitalu w Warszawie, ale także urządzeń stosowanych w domu.

Sprzęt do dezynfekcji

Autor: Lisa Risager
Źródło: http://www.flickr.com
Skażony bakteriami sprzęt staje się źródłem infekcji dla stosującej go osoby. Przez to więc może dojść na przykład do przeniesienia bakterii z innych miejsc ciała do układu oddechowego, zdarza się tak najczęściej za sprawą zabrudzonych rąk. Użycie skażonych urządzeń po powrocie do domu w Warszawie, już po zakończonym leczeniu szpitalnym, zepsuje dobre rezultaty antybiotykoterapii dożylnej. Dlatego tak ważne są mycie i dezynfekcja – .

Zaraz po każdodezynfekcja – bardzo pomocna strona: marmatddd.pl/dezynfekcja.html -yciu, nim resztki organiczne, jakie zanieczyszczają sprzęt, zdążą podeschnąć, należy go dobrze umyć. Jeżeli czyszczenie będzie odłożone na późniejszy czas, to taki twardy, zaschnięty materiał może być bardzo trudny by go usunąć, natomiast dezynfekcja staje się średnio skuteczna. W wyjątkowych przypadkach, jeżeli przykładowo nie mamy czasu, możemy dane urządzenie zanurzyć w wodzie, dobrze jest by była ona z dodatkiem detergentu i w ten sposób zostawić w płynie do momentu umycia. Należy jednak pamiętać, że przy braku dokładnego mycia i dezynfekcji, zanurzenie sprzętu w wodzie ułatwia rozwój bakterii oraz doprowadza do ich mnożenia się. Po procesach mycia, wypłukania oraz wysuszenia sprzęt należy poddać procesowi dezynfekcji w Warszawie – źródło.

Zaprezentowany temat przygotowaliśmy z myślą Twoje potrzeby. Czekamy na twoją opinię, czy spodobał Ci się ten wpis. Daj nam znać – przejdź do strony druk bytom .

To w taki sposób wszystkie bakterie zostaną usunięte.

Powinno się ją przeprowadzać przynajmniej raz dziennie. Dezynfekcję w warunkach domowych można robić na kilka sposobów. Można przykładowo umieścić narzędzia w wodnym środku dezynfekcyjnym. W aptekach mamy wiele takich preparatów, które w tym pomogą. Niestety są dosyć drogie. Urządzeniem niezwykle pomocnym dla takiej formy dezynfekcji jest prosta wanienka dezynfekcyjna. Jest to różnej wielkości naczynie zrobione z tworzywa sztucznego, mające pokrywkę, jaka zabezpiecza przed wyparowaniem oraz w zestawie znajduje się wkładka z perforowanym dnem, swego rodzaju sitem, które ułatwia wyjęcie zdezynfekowanych urządzeń bez konieczności zamaczania rąk lub innego rodzaju przedmiotów w roztworze.