Na czym polega zabieg in vitro? Czy faktycznie oferuje najlepsze rezultaty? Dla jakich osób jest przeznaczony?

Jednym z najbardziej poważnych problemów dla młodych ludzi jest trudność w doczekaniu się dzieci. Na szczęście istnieje na to sposób. Metoda in vitro jest w dzisiejszych czasach najbardziej popularna i rokująca nadzieje.

Obecnie metoda in vitro jest najbardziej zaawansowanym sposobem, który możemy użyć do leczenia niepłodności. Najczęściej przeprowadza się ją w specjalistycznych placówkach, jak klinika in vitro.

Nasz artykuł (https://elektryczne.eu/) zainteresował Cię na tyle, że masz ochotę na następne? Szalenie nas to cieszy. Więc wejdź w ten link.

Wskazaniami do jej stosowania są ze strony przyszłych ojców kiepskie parametry nasienia. Można to sprawdzić, w momencie gdy nasienie kwalifikowane przez embriologia jest nieodpowiednie do zapłodnienia drogą naturalną. Nie jest dobre też do inseminacji, czyli stymulowania wewnątrz ciała kobiety. Dla kobiety wskazaniami są nieudane inne metody leczenia niepłodności, to znaczy za pomocą środków hormonalnych czy zachowawcze leczenie inseminacjami.

in vitro

Autor: Solis Invicti
Źródło: http://www.flickr.com

Po drugie, istotny jest wiek kobiet, a także czas w jakim już trwa trwa leczenie bezpłodności. Metoda in vitro polega na tym, iż można otrzymać komórki jajowe po wcześniejszej stymulacji w jajnikach. Z tych jajników możliwe jest otrzymać je przez nakłucie, później zapłodnić zewnątrz ustroju w inkubatorze plemnikami, które otrzymać można od partnera. Hodowanie zarodków trwa mniej więcej dwóch-czterech dni, natomiast po tym czasie możemy podać zarodki od razu do jamy macicy. Jest to zabieg nieinwazyjny oraz bezbolesny. Po nim powinniśmy poczekać kilka dni na efekt, i czekać czy rozwija się ciąża, czy zarodki przyjęły się w macicy – klinika in vitro – dowiedz się więcej .

Metoda taka jest dostępna dla wszystkich, którzy pragnęliby z niej skorzystać, dla tych osób, którzy pragną posiadać własne dziecko. Jednakże takie zapłodnienie kosztuje sporo, około 5,5 tysiąca złotych, plus koszty wizyt oraz leki do stymulacji. Na szczęście dużo takich badań jest refundowanych jak badania prenatalne NFZ. Prawdopodobieństwo zajścia w ciąże jest zależne od danego przypadku i waha się między 25-35 procent szans. Wiele par musi próbować parę razy, aż do skutku – sprawdź badania prenatalne NFZ. W większości przypadków jeden zabieg nie działa, w związku z tym trzeba próbować parę razy. Tak właściwie, nie powinno się robić więcej niż 3-4 prób w ciągu roku, jednak należy pamiętać, że in vitro to zabieg nieinwazyjny i bezpieczny. Nie można zapominać także, iż dla sporej ilości ludzi jest to najczęściej tak zwana ostatnia deska ratunku, by móc spełnić swoje marzenia o udanym rodzicielstwie.