Jak spędzić jesienne oraz zimowe wieczory? Oglądając telewizję? Zdecydowanie nie!

Nadeszła jesień, a zaraz nadejdzie zima. Robi się coraz bardziej ciemno, zimniej, mniej czasu spędzamy na zewnątrz. Cofamy czas, dlatego zmrok przychodzi dużo szybciej niż to było letnią porą.

Co jest w tym wszystkim najlepsze, by przeżyć ten okres. Możemy oglądać telewizję, czytać powieści, możemy również grać w gry, ale planszowe. Które? Oto ciekawe propozycje.
Przykładowo Abalone gra jest bardzo fascynująca, w jakiej najprostsze zasady są złączone z niezliczoną ilością opcji, i nade wszystko to jest wSPAniale zrobione, więc rozgrywka jest czystą radością. Pomysł stworzenia tej pozycji narodził się w 1988 roku. Firma, jaka tą grę stworzyła zwie się identycznie jak gra – Abalone.
zespoły

Autor: Bartosz Madejski
Źródło: http://www.flickr.com
Żaden gracz w tamtym okresie nie był pewien, iż gra stanie się tak bardzo ceniona, dziś zaś jak zamierzamy pograć w coś naprawdę interesującego, to wtedy Abalone będzie jedną z tych propozycji. Zupełnie jak Super farmer. Co ciekawe powstała w Warszawie w roku 1943. Z początku jednak nosiła tytuł “Hodowla Zwierzątek” Obmyślił ją nasz rodowity matematyk – Karol Borsuk. I ostatnia z propozycji – Wojna o pierścień , to strategiczna gra planszowa, jaka pozwala graczom zanurzyć się w uniwersum Władcy Pierścieni.
Czeka nas więc mnóstwo interesujących wyzwań, wspaniałych bohaterów. Będziemy dowodzić największymi królestwami, a na naszych barkach spocznie ochrona ich.

Każda z opisywanych gier jest idealna na jesienne oraz zimowe długie wieczory. Jeżeli tylko zamierzamy spędzić je ciekawie i ekscytująco i nie myśleć o szarej pogodzie na dworze, to gry tego rodzaju są najlepsze.