ASG, czyli nowy sposób na wykorzystywanie wolnych chwil na świeżym powietrzu

Zarówno młodzi chłopcy, jak i dorośli panowie praktycznie od najdawniejszych czasów zainteresowani byli militariami, z bronią na czele. Młodzi chłopcy lubią na przykład bawić się w wojsko, używając wówczas sztucznych karabinów lub chociażby kijów służących jako pistolety. Starsi mężczyźni najczęściej posiadają swoje oszczędności, które mogą przeznaczyć na oryginalne wykorzystywanie wolnych chwil.

air soft gun

Autor: Mad House Photography
Źródło: http://www.flickr.com
Jakiś czas temu bardzo dużą popularność zyskał paintball – zabawa polegająca na strzelaniu do siebie ze specjalnej broni na naboje wypełnione farbą. Gry tego typu zazwyczaj miały miejsce w lesie lub w okolicy starych, opuszczonych zabudowań. Jednak strzelanie takimi kulkami często wiąże się z znacznym bólem u trafionego człowieka, a sprzęt do paintballa jest stosunkowo drogi. Pewien czas temu pojawiła się alternatywa dla paintballa, która jest do tego gratką dla wszelkich miłośników militariów. Chodzi mianowicie o air soft gun, czyli odpowiedniki autentycznej broni, wykorzystywane do rozrywki.


Broń używana w takiej zabawie

Wspomniane repliki broni to przede wszystkim pistolety, ale także karabiny i pozostałe. Ostatnio udało się nawet skonstruować tagi granat. Broń taka ma przede wszystkim zapewniać bezpieczeństwo biorącym udział w grze i nie wywoływać groźnych zranień. Dla ochrony biorący udział w rozgrywce zaopatrzeni są w specjalne okulary lub maski na twarz.

Szukasz podobnych informacji na omawiany tutaj temat? To nie problem, po prostu wejdź dalej krzesło gamingowe dla dziecka a zobaczysz, że to było niezwykle łatwe.

Takie pistolety najczęściej posiadają mechanizm na sprężone powietrze, który wprawia w ruch kulę. Nabojami są z kolei plastikowe kulki o średnicy

militaria

Autor: 狐☯忠 ❂ Fidelis
Źródło: http://www.flickr.com

kilku centymetrów, w odróżnieniu od naboi paintballowych puste w środku.

Właściwe otoczenie i klimat

W rozgrywkach z zastosowaniem ASG chodzi głównie o oddanie odpowiedniego nastroju. Najczęściej więc biorący udział odtwarzają wydarzenia wojenne, dbając o wierność szczegółom. Do tego rodzaju szczegółów zaliczać się będą chociażby elementy ubioru poszczególnych zawodników. Broń także może być wykonana z większą lub mniejszą dokładnością. Oczywiście modele bardziej podobne do prawdziwej broni są znacznie droższe od innych. Wielu miłośników takiej zabawy jednak jest w stanie przeznaczyć na to nawet bardzo duże kwoty. W ten sposób podczas rozgrywki można się poczuć jak podczas wojny.