Pasja to cel życia, to coś najbardziej istotnego dla wielu z nas. Życie z pasją jest bardziej interesujące, jest bardziej bogate i łatwiej odnaleźć w nim sens

Pasja jest celem i sensem życia dla wielu z nas. Duże grono ludzi jest z tego powodu bardziej zadowolonych z życia, właśnie z posiadania pasji. Dzięki zainteresowaniom i pasjom bowiem poza pracą mamy coś dodatkowego i innymi obowiązkami, mamy coś, czemu możemy się oddać i w czym możemy polepszać swoje umiejętności. Ilu ludzi, tyle pasji, nie da się raczej tego sklasyfikować w grupach, bo to raczej byłoby trochę bez sensu. Każda pasja jest bowiem wyjątkowa.

odzież militarna

Źródło: http://www.sxc.hu/
Są ich tysiące, ktoś może być zainteresowany wojskowością i zbierać różne wojenne pozostałości, może jednakowoż zbierać aktualną odzież wojskową, różny sprzęt, kominiarki, kamizelki taktyczne, rożne bronie. Może to być ktoś zarażony pasją przez ojca, dziadka czy starszego brata. Być może to osoba, która sama, bez pośredników, odnalazła w sobie tą pasję. Może to być człowiek który od zawsze interesuje się autami, reperujący swojego zabytkowego cadillaca już od kilku lat.

Może to też być meloman który nie umie żyć bez muzyki, który ma mnóstwo płyt, w tym także pokaźną kolekcję płyt winylowych. Dla niego jednak te płyty są bezcenne. Pasja to jednak także wyrzeczenie i upór. Nie można bowiem mieć swojej pasji bez ponoszenia strat, czy to będą straty finansowe czy odbiją się one w życiu rodzinnym, zawsze dojdziemy do wniosku, że pasja zarówno daje, jak i odbiera. No ale jak przyznają pasjonaci mimo wszystko, pomimo wielu trudności warto żyć dla rozwijania swojego największego zainteresowania. Piękne w pasji jest też to, że ona pozostawia ślad po nas w postaci naszych zbiorów, zostawia po nas opowieści różnych ludzi, którzy wspominają, z jakim zapałem kolekcjonowaliśmy je.

odzież wojskowa

Autor: 176th Wing Alaska Air National Guard
Źródło: http://www.flickr.com
Być człowiekiem z pasją, oznacza opowiadać historię swojego życia, poprzez to, co zbieraliśmy, co znajdowało się w naszych kolekcjach i zbiorach. Nie jest to tylko wstawanie, jedzenie i pracowanie, a na końcu spanie, to życie dzięki pasji jest bogatsze, bardziej wciągające.

Wielu uważa, że życie z pasją jest jakby obdarzone wyższa mocą, jest wiarą, że życie ma sens. Nie każdy ma pasję, ale czasami pojawia się ona nagle, więc nie trzeba jej szukać. A jeśli jej nie możemy znaleźć nie róbmy tego na siłę, wsłuchamy się w siebie, a po pewnym czasie może sama do nas przyjdzie.