Jak powinien wyglądać plac zabaw? Co będzie najważniejsze ? W jaki sposób się go powinno zaprojektować?

Najlepsza zabawa jest na placu zabaw, każde dziecko nie ma tutaj wątpliwości. Taka wspaniała zabawa dostarczy adrenaliny, a będzie jej jeszcze więcej, jeżeli na placu zabaw są różne ciekawe przeszkadzajki.

poddasze

Autor: TraumTeufel666
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakże należy pamiętać, iż takie miejsce może stać się groźne. Ważne jest więc, by skontrolować, czy dany plac zabaw wypełnia każde normy BHP.
Każdy projektant placu zabaw musi o tym wiedzieć, zaprojektować tak takie miejsce, by były zachowane najistotniejsze normy. Najważniejsze będą dwa aspekty, które należy brać pod rozwagę. Po pierwsze to strefowanie. To szczególnie ważne, jak projektowany jest plac zabaw dla paru różnych grup wiekowych. Należy tam rozdzielić najmłodsze dzieci od tych starszych wiekowo. Ruchowa sprawność maluchów oraz starszych dzieci różni się bardzo, powinniśmy to mieć na uwadze. Następną sprawą jest skalowanie.
firma - portret

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com
To po prostu dobieranie sprzętów, ich specyfiki, jak i wielkości, aby zachować skalę możliwości ruchowy użytkujących je dzieci.

Spodobała Ci się nasza informacja spod linku? Jest nam bardzo miło. Jednocześnie pragniemy nakłonić Cię do lektury kolejnego wątku o zbliżonym temacie.

Każdynajlepszy plac zabaw powinien mieć odpowiednie zezwolenia, a najistotniejsza będzie certyfikacja gost r (post w–> sprawdź to) urządzeń na place zabaw, jaka potwierdza to, iż konkretne sprzęty będą właściwie przystosowane do zabawy, nie będą groźne, żadne dziecko nie zrobi sobie na nich krzywdy. Dla każdego rodzica będzie to najistotniejsze, więc każdy projektant powinien dołożyć wszelkich starań, by tak się właśnie stało.

Poza kwestiami bezpieczeństwa plac musi być jak najbardziej interesujący, aby dzieci mogły się tam bawić ile zechcą. Atrakcyjność placu nie wyklucza przecież bezpieczeństwa i odwrotnie, warto o tym nie zapominać.