Wszyscy muszą z uwagą wszystkie elementy sprawdzić

Jeśli zdecydujemy się na budowę mieszkania, które ma być dopiero zbudowane, to z pewnością wpierw z gorączką patrzymy, jak stopniowo idą w górę ściany, później nie możemy się doczekać kiedy ekipa wykończeniowa ukończy prace wewnątrz, a potem nie możemy się doczekać chwili, w którym otrzymamy klucze do naszej własności. Jednak zanim się to stanie, najpierw należy spełnić wiele formalności oraz dopiero potem mamy szansę wejść do naszego domu, przystąpić do jego urządzania i w końcu też do wprowadzenia się.

pokój

Autor: ZZ Bottom
Źródło: http://www.flickr.com
Odbiór techniczny to istotna część całego wydarzeniaJeśli wszystkie roboty na budowie zostaną już zrobione, musi się na niej zjawić sporo różnorakich ekspertów. Kominiarz sprawdza czy wszystkie kominy są drożne i czy w razie czego nie dojdzie do zaczadzenia się. Nadzór budowlany zobaczy, czy wszystko jest wykonane solidnie, zgodnie z planem oraz czy nic nie rozpocznie nam się od razu zawalać na głowę. Lecz również oraz my samodzielnie musimy dokonać odbiór techniczny mieszkania, a więc razem z deweloperem powinniśmy obejść całe dom i zobaczyć, czy wszystko się zgadza, czy dobra jest wielość pomieszczeń, czy ściany są proste, czy okna są odpowiednio wprawione – . Jakby nie działo się, z pewnością trzeba tu zaznaczyć, że przy takim odbiorze możemy zgłosić wszystkie niedociągnięcia a one w niedługim czasie będą usunięte.

projekt domu

Autor: ZZ Bottom
Źródło: http://www.flickr.com

Wszystko znajduje się w właściwym protokoleWszelkie nasze spostrzeżenia są dokładnie zapisywane, a jeżeli taki odbiór (zobacz zgodnie z art. 7 pkt. 2 ustawy) dobiegnie końca to po podpisaniu odpowiedniego pisma, w którym znajdą się wszelkie nasze uwagi, będziemy mieli szansę otrzymać nasze upragnione klucze. Trzeba dokładnie przyjrzeć się własnemu mieszkaniu, gdyż im prędzej dostrzeżemy jakieś nieprawidłowości, tym szybciej będą mogły być one zlikwidowane, a co się z tym wiąże, szybciej będziemy mieli szansę zamieszkać w naszym wyśnionym gniazdku.

Nie uda się tego ominąćNiektórych rzeczy w czasie budowy domu nie uda się przyspieszyć albo ominąć, dlatego właśnie trzeba cierpliwie poczekać, aż deweloper wpuści po nim wszystkie potrzebne osoby, tak żeby miały szansę one dokonać odbioru technicznego oraz zatwierdzić, iż wszystko jest w porządku. To wszystko jest bardzo ważne również przez to, że idzie tutaj przede wszystkim o nasze bezpieczeństwo oraz o to, aby nam się nic nie stało, w momencie, kiedy już tutaj zamieszkamy.