Kulturysta latem – czyli w jaki sposób ćwiczyć, by znakomicie wyglądać letnią porą

Marzysz o świetnym wyglądzie w letnich t-shirtach? Chciałbyś bez niepokojów ściągnąć bluzkę na plaży i oszołomić swoją wybrankę rewelacyjną sylwetką? Już teraz zacznij wykonywać ćwiczenia na biceps, a będziesz pozytywnie zdumiony efektami, jakie osiągniesz.

Mięśnie

Autor: 2014uknz
Źródło: http://www.flickr.com
Biceps to mięsień dwugłowy ramienia, jaki jest najbardziej wyczuwalny podczas zginania ręki w łokciu. Każdy facet zabiegający o swój wygląd pragnie mieć spore bicepsy, zaznaczające się nawet bez ich naprężania. Nie da się zaprzeczyć, że takie mięśnie są niezmiernie efektowne, zwłaszcza gdy reszta figury również nie pozostawia nic do życzenia. Jak wyćwiczyć mięśnie dwugłowe?

Najważniejsze to pamiętać o kilku regułach, dzięki którym sprawnie uzyskamy oczekiwane rezultaty. Po pierwsze nie prostujemy rąk do pełnego zakresu, co jest nagminnym błędem osób zaczynających takie treningi. Po drugie trzeba powoli wykonywać fazę opuszczania ciężaru.

Faza podnoszenia natomiast powinna być szybsza i należy ciągle pamiętać o poprawności wykonywania poszczególnych ruchów. Należy też właściwie dobrać ciężar, aby nie okazało się, że po pierwszym treningu przesililiśmy mięśnie i teraz potrzeba nam kilku dni odpoczynku.

Jednym z najbardziej popularnych ćwiczeń na bicepsy, jakie możesz robić w domu, jest unoszenie ramion ze sztangielkami. Niestety nie przez wszystkich ćwiczenie to przeprowadzane jest poprawnie, toteż za pierwszym razem najlepiej jest iść na siłownię, aby trener starannie pokazał nam, jak wykonywać ruchy. Przede wszystkim nie można kiwać się podczas ćwiczeń, nie uginać tułowia i należy trzymać głowę prosto.

Niezmiernie istotne jest także pamiętanie o przymusie utrzymania nieruchomych barków, łokci natomiast blisko ciała. Idąc na spotkanie z trenerem (Sprawdź trening – trener personalny gdańsk przerwa studio) możesz poprosić o kompletny zestaw ćwiczeń, dzięki którym szybko zrobisz mięśnie oraz nie narazisz się na ryzyko kontuzji.

Ćwiczenia najkorzystniej jest wykonywać w seriach. Jeżeli w związku z powyższym jak większość mężczyzn chcesz mieć umięśnione, fantastycznie wyglądające ramiona, ćwiczenia na biceps doskonale Ci w tym pomogą. Wystarczy odrobinę systematyczności i stosowne ćwiczenia, a będziesz zadowolony ze swojego odbicia w lustrze i z chęcią pochwalisz się bicepsem przed przyjaciółmi.