Jak dużo wynosi koszt za wynajęcie fotografa weselnego?

Niezwykle wiele osób twierdzi, że usługi fotografów ślubnych są niewiarygodnie drogie. To w końcu jedno przyjęcie, parę bądź kilkanaście godzin, a ceny sięgają niejednokrotnie wiele tysięcy złotych. Trzeba zatem dowiedzieć się, za jakie dokładnie usługi płacimy.

Przede wszystkim trzeba mieć na uwadze fakt, że fotograf ślubny Bydgoszcz pracuje nie tylko w trakcie odbywającej się uroczystości, kiedy robi zdjęcia, lecz również poświęca sporo czasu na niezbędną obróbkę. Zrobione przez parę godzin fotografie początkowo powinny zostać zgrane na komputer i z wielką dbałością wyselekcjonowane.

zdjęcie weselne

Autor: Simon Watson
Źródło: http://www.flickr.com
Następnie rozpoczyna się bardzo monotonny i angażujący proces ich obróbki. I to głównie na tym etapie zaczyna się bardzo trudna i niezwykle istotna praca fotografa. Zdjęcia, które następnie zostaną wywołane w specjalnej ciemni muszą być bardzo szczegółowo dopracowane w programie do obróbki graficznej. Czasami obróbka jednego zdjęcia może zająć nawet godzinę! Łatwo więc możemy oszacować, że ślubny fotograf z Bydgoszczy musi poświęcić niezwykle dużo czasu na to, by ostatecznie powierzyć w nasze ręce gotowe fotografie ślubne. Taka praca związana jest nie tylko z pstrykaniem fotografii na imprezie, ale również z dobraniem, wyłanianiem z setek plików najciekawszych fotografii, a następnie obróbką, która sprawia, że obrazy prezentują się rzeczywiście świetnie!

zdjęcie pary młodej

Autor: vastateparksstaff
Źródło: http://www.flickr.com

Fotografowie ślubni bardzo często proponują nam różne pakiety w odmiennych cenach. W ten sposób możemy dobrać koszty do swoich potrzeb i oczekiwań. W najtańszych pakietach mamy zazwyczaj nieco mniej zdjęć, ale w sytuacji kiedy organizujemy nieduże przyjęcie, a gości nie ma za wiele, najczęściej ten pakiet może wystarczyć.

Jeśli zainteresował Cię taki artykuł, przeczytaj koniecznie ten świetny tekst (https://multibed.pl/) – on też jest godny uwagi, zatem z pewnością się nie rozczarujesz!

Czasem także parom nie zależy na ogromnej ilości zdjęć, a raczej na doskonałych jakościowo obrazach, które będą niezawodną pamiątką z wesela . Jeżeli jednak chcemy mieć jak najwięcej różnorodnych fotografii, możemy wybrać dla siebie pakiety rozszerzone. Wówczas jednak należy się liczyć z tym, że więcej zapłacimy. Warto także pamiętać, iż nieco więcej będzie kosztować pakiet, w ramach którego będzie organizowana sesja zdjęciowa.

Jak się więc okazuje, praca fotografa ślubnego jest bardzo złożona i wymagająca. Pamiętajmy jednak, że zawsze musi nam zależeć nie tylko na cenie.