W jaki sposób ćwiczyć, kiedy żyjemy w nieprzerwanym pośpiechu

Wszyscy wiemy, jak istotny jest aktywny tryb życia. Jakim sposobem jednak trenować, kiedy żyjemy w nieustannym pośpiechu i nie mamy czasu na wyjście na siłownię? To proste! Trzeba zaopatrzyć się w sprzęt fitness w domu. Niezwykle popularne są bieżnie treningowe oraz orbitreki. Co jednak wybrać? Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie „bieżnia magnetyczna, czy orbitrek?”

Bieżnia treningowa

siłownia

Autor: iStock.com
Źródło: iStock.com

Niezwykle popularnym sprzętem fitness do trenowania w domu jest bieżnia treningowa (bieżnie reebok w atrakcyjnych cenach). Urządzenie to pozwala na bieganie bez przeszkód w domowym zaciszu . Należy zaznaczyć, że ćwiczenia te są komfortowe i bezpieczne. Trenując na bieżni spalamy tkankę tłuszczową, zmniejszamy poziom cholesterolu i podnosimy wydolność krążeniowo-oddechową. Treningi oddziałują też na naszą sylwetkę – modelują mięśnie nóg oraz pośladków.

ćwiczenia na przyrządach w siłowni

Autor: JBLM MWR
Źródło: http://www.flickr.com

Świetnym wyborem jest bieżnia treningowa. Ten rodzaj bieżni umożliwia łatwiejszy i naturalniejszy bieg oraz marsz. Ponadto możemy łatwo zmieniać tempo przesuwania się taśmy, czego nie można powiedzieć o bieżni magnetycznej. Pozostaje jeszcze wybór producenta – chcemy przecież nabyć dobre urządzenie, które będzie pracowało przez długi czas. Trzeba tu zaznaczyć, iż bieżnia thorn to znakomity wybór. Bieżnia Thorn cieszy się niemałym uznaniem i zapewnia niepodważalną jakość swych urządzeń.

Orbitrek
Może trzeba jednak zastanowić się nad kupnem orbitreku? Te urządzenia posiadają wiele zalet, które należy docenić. Orbitrek (orbitreki) mniej obciąża stawy, zmniejsza się więc ryzyko urazu. Ponadto, ćwiczenia na orbitreku angażują również mięśnie ramion, pleców oraz klatki piersiowej. Jeżeli nie mamy zamiaru wydać jednak zbyt wiele pieniędzy, dobrym wyborem jest bieżnia kettler. To urządzenie generalnie jest mniej kosztowne od trenażerów innego rodzaju, zaś komfort treningu wcale nie jest dużo mniejszy.