Nie chcesz oczekiwać w długiej kolejce w czasie rozliczania deklaracji podatkowej w Urzędzie Skarbowym? Skorzystaj z elektronicznej deklaracji

Kiedy przychodzi termin złożenia deklaracji PIT do Urzędu Skarbowego tworzą się tam wielkie kolejki, ponieważ najczęściej odkładamy tę powinność na ostatni moment. Jesteśmy w stanie jednakże uniknąć tej nieprzyjemności, jak będziemy zdecydowani się korzystać z systemu elektronicznego e-deklaracje. Pozwala on na automatyczne sporządzenie formularza PIT i obliczenie podatku, a również jego wysłanie bez niezbędności posiadania podpisu kwalifikowanego.

rozliczanie pitów online

Autor: Wilson Hui
Źródło: http://www.flickr.com
Powinniśmy jednakowoż koniecznie pamiętać o tym, by program do wysyłania deklaracji był honorowany przez Ministerstwo Finansów. Jeżeli tak właśnie będzie, w takiej sytuacji dostaniemy po chwili od wysłania e-deklaracji odpowiednie potwierdzenie UPO, które pozwoli nam uzyskać gwarancje, że faktycznie nasz PIT został dostarczony do urzędu. Może się jednak okazać, iż zamiast potwierdzenia dostaniemy niestety informacje o błędzie. Najczęściej oznacza to, iż zrobiliśmy jakiś błąd podczas wypełniania formularza, lub też zapomnieliśmy określić kwoty lub niepoprawnie wprowadziliśmy weryfikacyjną kwotę dochodu uzyskanego w zeszłorocznym rozliczeniu.

Jeżeli ubiegłego roku jednakowoż nie mieliśmy obowiązku rozliczania się z US, w takiej sytuacji w odpowiednią rubrykę należy wprowadzić liczbę zero. W przypadku kiedy nie jesteśmy przekonani, czy powinniśmy wypełnić formularz PIT 36, PIT 37, lub jeszcze jakiś inny, można skorzystać wtedy z wbudowanego w system e-deklaracje samouczka.

Tak pochłonął Cię nasz tekst, że masz chęć na kolejne artykuły? Żaden kłopot. Po prostu najedź na łącze do źródła i czytaj bez limitów.

Dzięki temu na pewno prawidłowo się rozliczymy i unikniemy ryzyka narażenia się na konsekwencje karno-skarbowe.

System elektronicznych deklaracji PIT 2014 – więcej tutaj,umożliwia nam ponadto przekazanie jednego procenta na jakiś przez nas wybrany cel. Aby to zrobić trzeba wybrać jedną z organizacji pożytku publicznego, jaka jest zobligowana do obierania 1% naszego podatku. Jeżeli zdecydujemy się przesłać deklarację znacznie wcześniej, aniżeli z końcem kwietnia, będziemy mieli możliwość w takiej sytuacji liczyć na szybszy zwrot określonej nadpłaty podatku dochodowego.

W takim przypadku należną kwotę otrzymamy na wskazany przez nasz wcześniej rachunek bankowy lub zostanie nam do nas przesłana przez usługi poczty polskiej. W tego rodzaju drugiej sytuacji od kwoty należnego podatku zostanie jednakowoż odliczona opłata za przesłanie przesyłki poleconej, która wynosić będzie 5 zł. Tak czy inaczej warto dokonać rozliczenia PIT możliwie jak najszybciej, by tym samym mieć ten obowiązek już z głowy i nie być zmuszonym czekać zbyt długi czas na wszelkie ulgi oraz zwrot podatku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *