Uczenie języka obcego od dzieciństwa

Każdy rodzic chce dla własnego potomka jak najlepiej. Gdy dzieciątko jest jeszcze w brzuchu mamy, snujemy wspaniałe wizje w sprawie jego przyszłego życia. Planujemy, gdzie będzie uczęszczał szkoły, gdzie będzie pracował i jak wielki odniesie sukces w swoim życiu. Zwykle nasze pragnienia mijają się z rzeczywistością. Najczęściej bywa tak, że nasza pociecha całkiem inaczej odnosi się do życia, a my musimy się z tym zmierzyć. Jednakże możemy ułatwić mu wkraczanie w dorosłość. Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest nauka języków obcych jeszcze w dzieciństwie.

Jak wychować poliglotę

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu
Naukowcy już jakiś czas temu udowodnili, że kilkulatki najszybciej przyswajają wszelką wiedzę. Świeży mózg chłonie wówczas najwięcej nowych faktów. Stąd też jest to bez wątpienia najkorzystniejszy moment na zaczęcie nauki języka obcego. Na początku możemy zorganizować gry językowe, które pomogą dziecku osłuchać się z obcym językiem. Im częściej dzieciak będzie miał z nim kontakt, tym łatwiej się go nauczy. Idealne możliwości do nauki języka obcego mają maluchy z małżeństw dwujęzykowych. Wtedy dzieci naturalnie przyswajają języki swoich rodziców. My możemy naszym latoroślom włączać kreskówki w obcym języku. To także przyniesie pożądany efekt. Kiedy nasze dziecko chodzi już do szkoły, trzeba pomyśleć o regularnych lekcjach.

Zerknij na stronę i prześledź wpis, który na pewno całkowicie Cię pochłonie, ponieważ dane w tamtym miejscu umieszczone, przykuwają zainteresowanie.

Istnieją szkoły angielskiego w Warszawie (zobacz tutaj: które proponują specjalne zajęcia dla młodszych. Wówczas będziemy mieć gwarancję, że nasze dziecko doskonale opanuje gramatykę i zasady pisowni.

nauczycielka angielskiego

Autor: Department of Foreign Affairs and Trade
Źródło: http://www.flickr.com

Język angielski Warszawa – oferujemy naukę angielskiego w centrum warszawy – (sprawdź mój blog) otworzy naszym pociechom drzwi do międzynarodowej kariery. Z doskonałą znajomością właśnie angielskiego ma ono szansę w przyszłości dostać rozwojową pracę w dowolnym zakątku na świecie.

Nigdy też nie będzie miało kłopotów z odnalezieniem się w innym kraju. Język angielski to łacina XXI i w każdym miejscu możemy się w tym języku dogadać. Znajomość tego języka to też elementarny wymóg w procesie rekrutacyjnym. Pamiętajmy jednak, że znajomość jednego języka w obecnych czasach to może być za mało, stąd też powinniśmy namówić nasze dziecko na jeszcze jeden język. Im bardziej egzotyczny, tym większa szansa na dobrze płatną pracę.