Jakie przedmioty można oddać na złom?

W momencie coraz bardziej widocznej dbałości o ekologię Polaków, w wielu miejscowościach w kraju jak grzyby po deszczu „wyrastają skupy złomu. To w tych czasach wyjątkowo prężnie i szybko rozwijający się biznes.

złom

Autor: Andrew Malone
Źródło: http://www.flickr.com
Są one szczególnie przydatne, albowiem każdy z nas gromadzi w swym domu, garażu stare, zbędne przedmioty. Nie jest istotne w jakich ilościach dany materiał występuje, ani jego stan techniczny. Na „złomie” istotna jest jedynie zawartość metalu. Firmy zainteresowane są skupem metali szlachetnych, skup metali kolorowych oraz rzadkich. Przyjmują również sprzęty, takie jak katalizatory, akumulatory, lodówki, pralki, oraz podzespoły komputerowe (np. procesory). Jeżeli więc posiadamy w domu owe przedmioty, lub inne elementy posiadające w swej budowie metale szlachetne, mamy możliwość oddania ich do skupu.

Sprawdź też: skup metali kolorowych Warszawa

złom

Autor: spatz_2011
Źródło: http://www.flickr.com

Większość firm zajmujących się skupem złomu, rozbudowuje swą działalność o kasację i demontaż pojazdów. W następstwie tego zazwyczaj zajmują się sprzedażą części używanych pochodzących z pojazdów starych lub powypadkowych. W skupie złomu możemy więc nie tylko sprzedać, ale i nabyć, np. szyby. Jeżeli nasz pojazd jest mocno wysłużony, powinniśmy poszukać w internecie ofert w których właściciele firm zapewniają bezpłatne dostarczenie auta na plac.

Trzeba wystukać w wyszukiwarce frazę: skup złomu. Zanim dojdzie do transakcji nie zaszkodzi skontrolować oferty innych firm – dzięki temu będziemy mieli pewność, iż pozbyliśmy się pojazdu po korzystnych warunkach. Kiedy już samochód stanie na miejscu, czeka nas dopełnienie wymaganych dokumentów mających związek z późniejszym wyrejestrowaniem auta. Jeśli to my jesteśmy właścicielem danego samochodu, konieczne będzie osobiste stawienie się w stacji demontażu pojazdów, do której się udaliśmy. W przypadku gdy w dowodzie znajdziemy dane współwłaściciela, najlepszym wyjściem jest, aby udał się tam razem z nami tudzież, jeśli to niemożliwe, upoważnił nas pisemnie do załatwienia wszelkich formalności w jego imieniu.