Czym są programy lojalnościowe i jak można zyskać z wsparcia firm zewnętrznych by bezbłędnie wcielić je w życie?

Czy Twoim celem jest powiększenie lojalności Twoich klientów względem danej firmy lub marki? Jeśli tak, to zbuduj swój program lojalnościowy lub wybierz jego elementy takie jak np. konkursy czy też couponing.
Na rynku nie brakuje jest przedsiębiorstw specjalizujących się w tworzeniu i obsłudze systemów motywacyjnych, konkursów oraz promocji, które proponują wyjątkowe know-how, dobrze przygotowany zespół, sprawdzone narzędzia i korzyści skali.

Ich konikiem jest mianowicie marketing relacji. Realizują programy lojalnościowe, partnerskie i konkursy. Walorem takich przedsiębiorstw jest zupełna obsługa: strategia, doradztwo prawne, a także naliczanie podatków od nagród, korespondencja SMS czy maile, newslettery oraz infolinia. Niektóre przedsiębiorstwa pracują własnym działem IT, zatrudniają programistów, skonstruowały i poszerzają program lojalnościowy – specjalne oprogramowanie, które solidnie obsłuży każdy rodzaj programu motywacyjnego lub konkursu.

Poświęć chwilę i sprawdź tu ręczniki haftowane na zamówienie podobne informacje na ten temat – one na pewno Cię zainteresują, więc nie wahaj się za długo:)

Dla swoich odbiorców wcielają dedykowane programy lojalnościowe wykorzystujące gotowe moduły takie jak m.in. bazy danych, przydzielenie grup docelowych, zliczanie i redempcji punktów, jak również katalogi nagród, witryny internetowe do obsługiwania systemu i raportowanie. Część firm ma własne centrum logistyki nagród, do którego to zadań należy odpowiedni dobór i zagwarantowanie dostępności nagród, kupno i przetrzymywanie, jak również pakowanie i konfekcja, wysyłka i doręczanie nagród i obsługiwanie reklamacji. Cechą dodaną są natomiast badania satysfakcji uczestników programów B2B i B2C.

przewożenie samochodu na przyczepce

Autor: amateur photography by michel
Źródło: http://www.flickr.com

System motywacyjny oraz programy lojalnościowe to istotna sprawa. Warunkiem skutku programu jest takie odnalezienie wykonawcy, który byłby najlepiej odpowiedzialny za zaplanowanie, przeprowadzenie, jak również analizę efektów całego przedsięwzięcia. Obsługa programów lojalnościowych to dosyć trudna część. Są jednak Przedsiębiorstwa, które ten warunek zaspokajają! To właśnie one robią dla Ciebie pomysły dopasowane do Twoich wymagań. W tym znajduje się obsługa programów lojalnościowych i całego przedsięwzięcia przez jedno przedsiębiorstwo, mierzalne zwiększenie lojalności Twoich odbiorców oraz tworzenie bardzo dobrego obrazu Twojego przedsiębiorstwa.

Dodatkowo w propozycji znaleźć można logistyczne, prawne i techniczne przygotowanie systemu lojalnościowego, wsparcie dla uczestników programu lojalnościowego albo konkursu za pomocą wszystkich kanałów komunikacji (telemarketing, e-mail, wysyłanie SMS, wysyłka pocztowa).