Jakiego rodzaju sprzęt wybrać do domowej salki ćwiczeń

Niezaprzeczalnie posiadanie w domu kompletnej siłowni to luksus. Trzeba jednakowoż odpowiedzieć sobie na pytanie – z czego domowa siłownia powinna się składać?Podstawą każdej siłowni, również tej domowej jest atlas wielofunkcyjny.

ćwiczenia ogólnorozwojowe na siłowni

Autor: JBLM MWR
Źródło: http://www.flickr.com
Urządzenie to umożliwia trening siłowy niemalże wszystkich partii mięśni. Trenować możemy zarówno nogi, plecy, jak również ramiona oraz klatkę piersiową. Atlas kulturystyczny (np ten: o2market – oferta atlasów do ćwiczeń) łączy w sobie po prostu elementy wyposażenia wielu urządzeń treningowych, stąd naturalnie jego szeroka funkcjonalność.

siłownia

Autor: iStock.com
Źródło: iStock.com

Właśnie dlatego budowanie domowej siłowni trzeba zacząć od atlasu. Zajmuje on dość niedużo miejsca, uwzględniając jego możliwości, co jest niewątpliwym atutem w przypadku, jeżeli siłownia ma stanąć w domu.

Dodatkiem do atlasu może być przykładowo gryf łamany. Przyrząd ten można przymocować praktycznie wszędzie: do ściany, do sufitu, czy też w drzwiach – tutaj konieczny będzie drążek rozporowy. Drążek pozwala na ćwiczenie ramion, pleców, a także brzucha i klatki piersiowej.

Oprócz urządzeń siłowych, warto zatroszczyć się też o urządzenia z kategorii fitness, w celu utrzymania dobrej kondycji. Tutaj sprawa jest łatwa – wystarczy podjąć decyzję i wybrać między orbitrekiem, a bieżnią stacjonarną. Bieżnie do biegania umożliwiają zwyczajne bieganie w wygodnych, domowych warunkach.

Oprócz treningu wydolnościowego, treningi na bieżni kształtują także partie mięśni łydek, ud oraz pośladków. Orbitrek kettler (orbitreki z ergometrem) zaś daje trochę większe możliwości. Forma treningu podobnie oparta jest na biegu, jednakże w trakcie ćwiczeń angażowane są także ramiona, a to odciąża stawy kolanowe oraz biodra.

Warto zobaczyć inne nasze strony (https://www.optegra.com.pl/kliniki-optegra/klinika-katowice/), by zgłębić inne interesujące informacje na podobny temat. Nie czekaj więc i kliknij tutaj!

Orbitrek przyczynia się więc także do pracy nad mięśniami ramion. Co jednak wybrać jako uzupełnienie siłowni – bieżnię, czy może orbitrek, należy zdecydować samodzielnie.