Wakeboarding – jeden z ciekawszych sportów uprawianych na jeziorze

Wakeboarding to ogromnie nietuzinkowy oraz nadzwyczaj atrakcyjny sport wodny, który polega na płynięciu na nawierzchni wodnej na specjalnej desce, równocześnie trzymając się liny która jest przyczepiona do wyciągu albo do łodzi/motorówki. Wakeboard jest to dziedzina sportowa, jaka powstała z powiązania trzech innych sportów, do których przynależą surfing, narty wodne oraz snowboarding.

wakeboard

Autor: Pedro EA
Źródło: http://www.flickr.com
Wakeboarding uprawiany jest zarówno w Polsce, jak również za granicą, dlatego jeżeli w swojej internetowej wyszukiwarce wprowadzisz chociażby „wakeboard chorwacja” to pewno znajdziesz sporo interesujących i wiarygodnych wiadomości na temat uprawiania tej właśnie dyscypliny sportowej. Jeżeli chodzi o wakeboard w Polsce to do niesłychanie modnych miejsc, w jakich na ogół uprawiana jest owa dyscyplina przynależą takie miasta, jak na przykład Szczecin, Kraków, Wrocław czy Bydgoszcz, jeżeli chodzi o mniejsze miejscowości to wyciągi do wakeboardingu znajdują się również w Ślesinie nieopodal Konina, w Radoniach pod Warszawą czy w Kryspinie, jaki znajduje się nieopodal od Krakowa. Nowinką jest to, że najdłuższy do tego czasu zjazd znajduje się w Szczecinku i wynosi aż 1100 metrów.

Ta wyjątkowa i na pewno niezmiernie emocjonująca dziedzina sportowa wzbudza naprawdę szerokie zainteresowanie, w związku z tym nierzadko uruchamiane są nowiutkie wyciągi do wakeboardingu.

Jeżeli myślisz, że wiadomości zaprezentowane w tym materiale są absorbujące, kliknij również ten link – to unikalna strona (https://www.rehabilitacje.org/gabinet-ortopedyczny), na której przeczytasz pokrewne treści.

Przykładowo w 2012 roku pozostał otworzony 160 metrowy zjazd, który znajduje się w okolicy Poznania.

Sporą renomą cieszy się także WakePark znajdujący się w Bydgoszczy, w jakim w 2012 roku zapuszczony początkowy w tym województwie wyciąg do wakeboardingu. Naturalnie to wyłącznie parę przykładów wielu mnogich wyciągów wakeboardingowych, jakie powstają na terenie Polski. Również za granicą dyscyplina ta żywiołowo się rozwija, wskazane jest też nadmienić, że dużą renomą cieszą się także wyjazdy wakeboardingowe, jakie odbywają się zarówno w Polsce jak i za granicą. Na takich wyjazdach wolno nie wyłącznie ćwiczyć wakeboarding i rozwijać swoje zręczności, lecz także poznawać intrygujących nowych ludzi i nawiązywać ciekawe przyjaźnie.