Pasjonaci muzyki w dobie internetu

Nie jest sekretem, że internet zmienił sposób, w jaki większość ludzi słucha muzyki. Kiedy zdecydowana większość osób zadowala się ściągnięciem mniej lub bardziej legalnych mp3 na swoje pulpity, istnieją jeszcze grupy – ci prawdziwi entuzjaści.

koszulki na płyty winylowe

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com

Prawdziwy fan wie, że ściąganie nielegalnych nagrań ze stron internetowych nie wspiera artysty, a wręcz przeciwnie – okrada go. Osoby takie należą do tej najbardziej świadomej grupy pasjonatów dobrej muzyki. Również do tej najbardziej uczciwej. Gdy pojawi się nowy album ich ulubionego wokalisty, nie ściągają oni tej muzyki online. Wręcz przeciwnie. Idą do zwykłego sklepu muzycznego (które niestety w dzisiejszych czasach, z wiadomych względów, zanikają i kupują nowy album, którego chcą posłuchać. Takie podejście wymaga pewnych nakładów finansowych, jednak daje też sporą satysfakcję. W mieszkaniu takiej osoby można znaleźć często starannie dobraną kolekcję niesamowitych płyt. Są one sumiennie ustawione na widoku. Niektórzy preferują trzymać bezcenne płyty w odmienny – starannie wkładają je w okładki disccover – Niezależnie od tego jak przechowywane są takie płyty, własny zbiór płyt ulubionych artystów i zespołów jest wspaniałą oraz godną pozazdroszczenia rzeczą.
studio nagrań

Autor: fr4dd
Źródło: http://www.flickr.com
Drugą grupą fanów dobrej muzyki, którzy są niestety również rzadko spotykani w dobie Internetu, są osoby kolekcjonujące winyle. Ze względu na to, że nowa muzyka nie jest już na nich wydawana, są to osoby preferujące głównie muzykę starszą, która jest określana często jako „kultowa”. Ze względu na to, że winyle nie są nowe i często odkupowane są od innych właścicieli po wielu latach słuchania, ich pierwotne okładki często nie istnieją gdyż zostały zniszczone.

Ci kolekcjonerzy wkładają więc swe cenne zbiory w koszulki na płyty winylowe – , które mają je chronić przed dalszym zniszczeniem. Jedna rzecz jest pewna – taka kolekcja winyli będzie drogocenną perełką w przyszłości.