Warto udać się na Wschód

Wschodnie rejony Europy są jeszcze słabiutko eksplorowane przez rodaków. Tysiące rodaków latem jedzie na egipskie i tunezyjskie plaże, jedynie niewielka garstka fanów wschodnich cywilizacji stawia na wyprawę do Rosji i innych ościennych krajów. To znaczny błąd.

Ciężko zrozumieć czemu tak mało Polaków jeździ na słoneczny Krym. Ten piękny półwysep oferuje przepiękne plaże, lazurowe Morze Czarne i mnóstwo zabytków, które warto zobaczyć. Pejzaże są zbliżone do tych, które można ujrzeć na riwierze francuskiej, a ceny pobytu i jedzenia są o wiele niższe.

Wycieczki na Białoruś

Źródło: www.oliviaforever.pl

Poza tym na Krymie istnieją wyjątkowe pozostałości po grekach i genueńczykach. Bardzo interesującym miejscem dla każdego, kto zna dzieje Polski, jest Jałta. W tym znanym kurorcie można zwiedzać biały pałac, w którym w 1945 trójka przywódców Aliantów tworzyła powojenne granice naszego kraju.

Wartym uwagi kierunkiem podróży może być dawny Królewiec. To idealne miejsce dla gości, którzy pragną przeżyć coś całkowicie wyjątkowego.

Masz chęć uzyskać większą ilość informacji na omawiany temat? Jeśli tak, to odwiedź witrynę, która przedstawia równie ważne dane – są one bardzo interesujące.

W tym obszarze są pozostałości ZSRR – niektórzy turyści odnoszą wrażenie, że czas tam stanął.

Kaliningrad to też wyśmienite miejsce, w które można udać się w celach ekonomicznych – jakiś czas temu rząd naszego kraju mocno ułatwił prawo o tamtejszym ruchu transgranicznym. Najbardziej wygodnym miastem, z którego można wybrać się do Kaliningradu, jest Gdańsk. Żeby odszukać ostatnie oferty firm turystycznych w stolicy Pomorza, trzeba do wyszukiwarki internetowej wstawić sformułowanie „biuro podróży Gdańsk”.

Dużą barierą w podróżowaniu do kraju Puszkina są obowiązkowe wizy do Rosji. Ich otrzymanie jest potrzebne, by przejechać przez granicę. Osiągnięcie ich nie jest jakoś trudne, należy jednak nie zapominać, że trzeba się o nie starać na długi czas przed trasą. Jeśli chodzi o wizy na Białoruś, są one trudniejsze do otrzymania, jednak nie można poddawać, biuro podróży Olivia Forever pomoże.