Warto pojechać na Wschód!

Duża część Polaków na urlopy jedzie w zachodnie lub południowe obszary kontynentu. Ciężko pojąć, z jakiego powodu taką znikomą wybieralnością cieszą się takie kierunki jak Rosja. Kraje wschodnie mogą zaoferować masę niepowtarzalnych atrakcji.

Najłatwiej udać się na Ukrainę. Koniecznym miejscem dla każdego przyjezdnego jest urokliwy Lwów, sławne miasto, które jeszcze przed Drugą Wojną Światową należało do Polski i było jednym z bardziej znaczących serc życia kulturalnego. Przed początkiem zawodów piłkarskich w 2012 roku Lwów został skrupulatnie odświeżony, zatem dziś prezentuje się cudnie.

Jeżeli zaintrygował Cię opisywany artykuł, zobacz ponadto ten link. To naprawdę ta oferta, na której odnajdziesz podobne informacje!

Kolejnym miejscem, które trzeba wizytować, jest miasto stołeczne – Kijów. To olbrzymia metropolia, znajdująca się nad szerokim i dostojnym Dnieprem. W Kijowie główną atrakcją jest reprezentacyjny deptak, który ciągnie się do Majdanu Niezależności, miejsca, na którym prawię dekadę temu miały miejsce słynne demonstracje Ukraińców.

wycieczka do Moskwy

Autor: Ana Paula Hirama
Źródło: http://www.flickr.com

W Rosji obligatoryjne do zobaczenia są dwa miasta – Moskwa oraz Petersburg. Za mało tu miejsca, by dokładnie opisać wszelkie możliwe do podziwiania miejsca w tych ośrodkach miejskich, więc nakłaniamy do sięgnięcia po przewodnik, w którym są one szczegółowo opisane.To, o czym nie możesz zapomnieć, jeśli planujesz podróż do kraju Puszkina, to rzecz jasna wizy do Rosji . Musisz je zdobyć na długo przed wyjazdem. Wszelkie niezbędne informacje odszukasz na stronach WWW rosyjskich placówek dyplomatycznych i krajowego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Wizy na Białoruś też są konieczne i uzyskać je jest trudniej, bo kraj ten odznacza się autorytarnym reżimem (szczegóły na ten temat: ). Pozytywną wiadomością jest to, że jadąc na Ukrainę nie musimy załatwiać wiz – niezbędny jest tylko paszport z odpowiednią datą ważności.

Oferty podróży do Kaliningradu najszybciej jest dostać w gdańskich biurach podróży. Obecną ofertę takich przedsiębiorstw sprawdzisz, kiedy do Google wstawisz słowa „biuro podróży Gdańsk”.