Programy lojalnościowe, czyli sposób na wielokrotny powrót klientów

Lojalność w ujęciu marketingowym, to związek między konsumentem a konkretną marką.Poprzez lojalność rozumie się także stopień identyfikuje się konsumenta z marką.

Celem każdego producenta jest wykreowanie takiej marki, która zaspokoi jak najwięcej potrzeb konsumenta, budując w ten sposób jego lojalność. Im bardziej klient identyfikuje się z marką, tym prościej sprawić, żeby jak najczęściej nabywał on te same produkty.

robot z wózkiem na zakupy

Źródło: flickr.com

Poczucie lojalności klienta wobec producenta, wiąże się oczywiście ze stopniem znajomości danej marki. Lojalny konsument to ten, który nie tylko często nabywa nasz produkt, ale także poleca go innym.

Lojalność to przede wszystkim schemat zachowania, który działa w obie strony. Także marka musi wykazać się lojalnością wobec swoich lojalnych konsumentów, jeśli chce by nie odeszli on do kogoś innego.Celem wszelkich działań marketingowca jest naturalnie wsparcie sprzedaży co jest istotą programów konsumenckich tego typu. Zatrzymanie przy sobie najwierniejszych klientów, wymaga od właściciela marki zastosowania konkretnych narzędzi marketingowych. Jednym z nich jest program lojalnościowy, poprzez który zapobiega się sytuacji, w której klient (więcej szczegółów) wybierze produkt innej firmy.

W skutecznym programie lojalnościowym najistotniejsze jest stworzenie osobistej relacji z klientem.Pojedynczy konsument lubi czuć się doceniony przez producenta. Pamiętajmy, że wdrożenie takiego programu wymaga czywiście opracowania długofalowej strategii. Aby stały klient (więcej informacji) kupował, trzeba go za to wynagrodzić tak, by wrócił do nas, gdy skończy mu się jego ulubiony produkt.

>

zakupy

Autor: Vanguard PR
Źródło: Vanguard PR

Nowoczesny program motywacyjny to cały set narzędzi, dzięki którym można sukcesywnie planować komunikację z klientem. Aktualnie na rynku pojawiły się także firmy, które zajmują się wdrażaniem profesjonalnych programów dla stałych klientów.
Obsługa programów lojalnościowych dla sieci sprzedaży polega na całościowym sterowaniu całym programem, poczynając od zasad, a kończąc na rozliczeniu z klientami. Gotowy system można także zakupić w formie usługi on-line,elektronicznej, które ułatwi nam obsługę programu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie dla niewielkich firm.