System Of A Down to aktualnie bardzo modny zespół rockowy

Rock, to muzyka, jaka dzieli się na kilka gatunków, często w dużym stopniu odbiegających od siebie. Jest to spowodowane głównie tym, że niesamowicie dużo wykonawców rocka, ma inne spojrzenie na tą muzykę, jak też stara się inaczej ją charakteryzować, przez co powstaje wiele wyjątkowo ciekawych i zróżnicowanych kompozycji.

koncert System Of A Down

Autor: C.M.FRIESE photography
Źródło: http://www.flickr.com

Funk rock, to rodzaj rocka, jaki aktualnie jest dosyć dobrze znany, a to za sprawą Red Hot Chili Peppers (więcej możesz przeczytać tu: o zespole red hot chili peppers). Grupa ta występuje na światowym rynku muzycznym już wiele lat i wciąż potrafi zaskoczyć wspaniałą produkcją, która szybko zdobywa uznanie muzyków z całego świata. Nawet artyści gustujący w innych gatunkach często bardzo pochlebnie oceniają produkcje wykonane przez Red Hot Chili Peppers. Zespół ten stara się godzić klasycznego rocka z nowoczesnością.

Kliknij ten odsyłacz a znajdziesz wskazówki (https://www.eccoholiday.com/p/hiszpania-fuerteventura) przygotowane dla osób zainteresowanych nakreślanym w tym artykule tematem.

Dużo częściej zespół ten wdraża elementy elektroniki w swych utworach. Jednak te elementy przede wszystkim mają za zadanie poprawić wyraz wybranych instrumentów żywych, dzięki czemu całość utworu ma niepowtarzalny wydźwięk.

Funkcjonują z powodzeniem także zespoły, które preferują inne odmiany rocka. Idealnym przykładem jest System Of a Down (najnowsze informacje pod linkiem: o tym na który po kilkuletniej przerwie ponowił swoją pracę i możemy słuchać kolejnych utworów, w których też można usłyszeć nowoczesne, elektroniczne dźwięki. Jest to zespół, jaki posiada fantastyczną przeszłość artystyczną, jak także koncertową, stąd też można jak najbardziej używać tę grupę jako przykład łączenia klasycznego rocka z nowoczesnością.

Bardzo istotne dla dzisiejszego rocka jest to, że mimo stosowania elektroniki, wszystko tak naprawdę wykonywane jest na żywych instrumentach, a urządzenia i programy do produkowania muzyki elektronicznej służą do modyfikacji, polepszania danych dźwięków, by w taki sposób utwór brzmiał jak najlepiej pod względem technicznym. Nie można w przypadku rocka powiedzieć, że elektronika zamazuje autentyczny obraz tego gatunku muzycznego, gdyż koncerty przeważnie przez wszystkie grupy wykonywane są na żywo, a w teraźniejszych czasach technologia po prostu umożliwia wytwarzać utwory na szczególnie wysokim poziomie. To z kolei stwarza możliwość słuchaczom zakupywać płyty, jakie posiadają utwory prezentujące niesamowicie ciekawe brzmienia. Jak najbardziej rock jest muzyką powiązaną z klasyką, lecz dużo częściej dopuszcza ona elektroniczne elementy muzyki.