Małopolska zaprasza – idealne hostele

Jeżeli trzeba by było wymienić najlepszy dla podróżników w wakacje rejon naszego kraju, z pewnością dobrą pozycję zajęłaby Małopolska. Generalnie trudno opisać wszystkie miejsca turystyczne, jakie można zobaczyć w tym pięknym zakątku Polski, z tego powodu w tym tekście opiszemy 2 najciekawsze punkty. Na początek stolica województwa, jedno z najstarszych i najbardziej fascynujących miast w kraju.

Kraków

Kraków to magiczne miasto, to wie każdy, kto choć raz tam zawita. Serce Małopolski zawiera wyjątkową atmosferę, która kusi codziennie. W Krakowie można zwiedzić rzeszę zabytków. Najbardziej znanym zabytkiem jest rzecz jasna Wawel, dostojna siedziba władców Polski. Jest to kompleks budynków, które trzeba dokładnie zwiedzić, ponieważ są to niesamowicie ważne miejsca dla kraju. Obowiązkowym punkt jest obejście katedry wawelskiej, w której trzewiach miejsce spoczynku mają najsłynniejsi rodacy. W podziemiach leżą między innymi Juliusz Słowacki oraz Norwid. Po opuszczeniu wilgotnych lochów katedry należy wspiąć się na wspaniałą wieżę, z której czaruje cudowna panorama Krakowa. W wieży jest sławetny dzwon Zygmunt, który bije tylko przy uroczystych chwilach. Kolejnym rejonem do zwiedzenia w grodzie Kraka jest wspaniała dzielnica Żydów krakowskich – Kazimierz. Wygłodzeni goście powinni pójść do żydowskich restauracji, a zmęczeni drogą znajdą tu eleganckie apartamenty w Krakowie.

zakopane

Źródło: www.morguefile.com

Następną miejscówką w Małopolsce, którą należy przedstawić, jest Zakopane.

Koniecznie zobacz tekst na stronie (https://www.sportsevents.pl/formula-1/wyjazdy-na-grand-prix-singapuru/), w którym również przeczytasz wiadomości mówiące o prezentowanej na tej stronie kwestii. Na pewno jest w nim coś interesującego dla Ciebie.

To idealny kurort na dni wolnę zimową porą, ponieważ jest tam wtedy cała masa świetnych zjazdów narciarskich. Wielbiciele Adama Małysza muszą wejść na stromą Wielką Krokiew. Zakopane nowy hotel zakopane to wygodna baza wycieczkowa dla tych przyjezdnych, którzy lubią mozolne wędrówki po szlakach. Warto zdecydować się na mało uczęszczane drogi górskie, bo słynne trasy są zazwyczaj niemożebnie wypełnione turystami, co umie zrujnować wszelką radość z wycieczki.