Przygotowanie do triathlonu – czyli jak dbać o swój progres jak również wyróżnić się na tyle innych pasjonatów

Każdy sportowiec na pewno zdaje sobie sprawę, że wszelkie postępy w danej dziedzinie niewątpliwie motywują do dalszych działań. Jedną z najbardziej wymagających dyscyplin jest bez wątpienia triathlon, który stanowi dyscyplinę łączącą takie dziedziny, jak pływanie, bieganie, jak i kolarstwo, a co za tym idzie wymagający szczególnych ćwiczeń przygotowujących. Każdy osoba chcąca wyróżnić się w triathlonie powinna wcześniej poznać swoje wszelkie możliwości jak również dokonać starań, aby jej kondycja była na odpowiednim poziomie.

człowiek podczas biegania

Autor: Georgie Pauwels
Źródło: http://www.flickr.com
Decydując się na triathlon musimy postawić sobie jasno wyznaczone cele, dzięki którym będziemy w stanie osiągnąć jak najlepsze efekty. Przygotowanie do triathlonu wymaga pracy nad umiejętnościami w trzech różnych dyscyplinach, takich jak pływanie, bieganie oraz kolarstwo. Jak zauważono najwięcej ćwiczeń wymaga od sportowców pływanie, ponieważ wymóg to pokonanie 1500 minut w 40 minut, co niewątpliwie stanowi niełatwe zadanie. Warto jednak wypróbować swoich sił w tej dyscyplinie jak także zadbać o regularne bicie własnych rekordów. Kolarstwo też nie należy do najłatwiejszych dyscyplin, ponieważ jak wiadomo różni się ono nieco od technik stosowanych w czasie wszelkich wycieczek rowerowych. Każda osoba decydująca się na ten sport musi już doskonale wiedzieć, jak (Firma Sprzątająca Czystal Wrocław-wejdź… tę zakładkę) wygląda wymagana pozycja kolarza, jaki powinien dbać o pochyloną sylwetkę a także pamiętać, aby dłonie zawsze mieściły się w nieopodal klamkomanetek. Wymagany wynik do którego powinien dążyć każdy kolarz to pokonanie 30 km w ciągu godziny. Przygotowanie do triathlonu to też troska o dobrą kondycję w czasie biegania, co średnio zaawansowanym sportowcom sprawia najmniej trudności.

Hej, sprawdź to (http://dominikkania.pl/sklep/), jeśli jeszcze nie dotarła do Ciebie wiadomość o tej atrakcyjnej stronie a zobaczysz, że okaże się ona dla Ciebie bardzo ciekawa.

Wynik, który należy osiągnąć przygotowując się do triathlonu to przebiegnięcie 10 kilometrów w 55 minut, co zapewne nie jest niemożliwe.

kolarstwo

Autor: gabrielvilela
Źródło: http://www.flickr.com
Zdecydowanie powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby nasze wyniki dawały nam radość jak również motywowały nas do dalszych postępów. Każdy sportowiec na pewno ma na uwadze, jak dużo radości przynosi bicie własnych wyników oraz wyróżnianie się na tle innych sportowców. Należy pamiętać, iż triathlon przyczynia się nie tylko do poprawy naszego samopoczucia, ale również zdrowia, a jeśli mamy możliwość, aby łączyć ze sobą te dwie korzyści, dlaczego tego nie wykorzystać. Niewątpliwie własny progres potrafi najlepiej zmotywować sportowca do kolejnych wyczynów.