Metody na nowoczesna reklamę.

Kolorowe światła LED

Autor: Yasna Communications
Źródło: Yasna Communications
Marketing jest nieodzownym przyjacielem przedsiębiorców, wspomagającym prowadzenie firmy i pomagającym w zdobywaniu klientów.
Metody marketingu są przeróżne, zaczynając na bezpośredniej formie zachęcania potencjalnych klientów do naszych produktów, np poprzez szyldy przed sklepem lub rozdawanie broszur reklamowych, a na reklamie w internecie i na stronach internetowych kończąc.

Co jednakże ma zrobić nowy właściciel firmy, jaki nie ma doświadczenia w marketingu i dystrybucji własnego produktu? Ten trudny, lecz istotny dla właścicieli firm temat będzie poruszony w tym artykule.

telebim reklama

Źródło: www.medas-media.com.pl

Postęp technologiczny powoduje w życiu ludzi znaczne zmiany. Nie tak dawno, bo dziesięć lat temu nikt nie pomyślałby, że większość z nas będzie miała podłączenie do internetu na ekranie swojego telefonu. Ludzie niezwykle prędko przywiązują się do nowinek, a o przestarzałej technologii w jednym momencie zapominają. Podobna sytuację socjologowie i spece od sprzedaży zaobserwowali w świecie marketingu. Najnowsze formy reklamy są niezwykle szybko wchłaniane przez społeczeństwo, a na dodatek zwracają całkiem sporą uwagi, ponieważ są zupełną nowością na rynku. Jednym z tego typu nowych form marketingu jest reklama LED, która na odpowiednio oprogramowanym sprzęcie będzie wyświetlać nasza reklamę za pomocą tekstu lub grafiki.

Miasto, ekran LED

Autor: Medas-Media
Źródło: Medas-Media

Zalety i wady tego typu reklamy.
Niewątpliwym plusem tego typu formy reklamy jest jej zupełna nowość. Wzbudza to zmysły wśród patrzących na nią ludzi, co w tym samym czasie zwiększa przełożenie takiej reklamy na zysk. Takie wyświetlacze reklamowe mogą również pełnić formę rozpoznawczą dla naszego zakładu – wyświetlany specjalnie wybrany kształt lub sam ekran zaprojektowany na kształt naszego logo reklamowego jest idealnym znakiem identyfikacyjnym. Tego typu technikę stosują przykładowo farmaceuci, wywieszając kolorowe krzyże apteczne przed swoimi zakładami.http://www.e-specjalista.net.pl/pl/c/Drzwi-wewnetrzne/1 (zobacz więcej na – http://www.e-specjalista.net.pl/pl/c/Drzwi-wewnetrzne/1)Farmaceuci nie są odosobnionym przykładem takiej metody reklamy. Z umiłowaniem wykorzystują ją również pizzerie i bary – wieczorami reklama świetlna Kraków jest jeszcze bardziej widoczna. A minusy?

Minusem według mnie może być tylko cena, ale każdy właściciel firmy musi obliczyć koszta tego typu inwestycji w reklamę samodzielnie.