Lato w mieście

Na ten czas nasze pociechy oczekiwały od dawna. Można powiedzieć, że odliczały dni do tego uroczystego momentu, gdy zabrzmi ostatni raz dzwonek i w końcu rozpoczną się dni wolne od nauki. Przez cały rok nasze dzieci pracowicie wypełniały swoje obowiązki. Robiły prace domowe, walczyły o dobre oceny i próbowały nie chuliganić. Także w domu próbowały pomagać. Dlatego obecnie należy się im za tę wytrwałą pracę nagroda. Co jednak zrobić, jeśli nie jesteśmy w stanie wyprawić je na dwutygodniowe kolonie w jakiejś popularnej miejscowości?

bus na trasie

Autor: Jocelyn Kinghorn
Źródło: http://www.flickr.com

Doskonale wiemy, że w dzisiejszych czasach, kiedy szaleje kryzys i nikomu się nie przelewa, takie wakacyjne wyjazdy to spory wydatek. Zwłaszcza w rodzinach wielodzietnych. Cóż w takiej sytuacji można zrobić z naszymi dziećmi? W końcu nie możemy pozwolić na to, by tkwiły całe wakacje przed ekranem komputera. Z drugiej strony, sami chodzimy do pracy i nie za każdym razem mamy okazję zorganizowania czasu naszym latoroślom.

Kiedy prezentowany post będzie przez Ciebie przeczytany, wejdź także na odmienny niezły serwis, który ma podobnie wciągające treści.

Najgorzej mają dzieciaki zamieszkujące miasta. Ich rówieśnicy na wsi mają mnóstwo miejsca do zabawy i okazję stałego przebywania na świeżym powietrzu – źródło artykułu.

Stąd też niesłychaną popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju półkolonie, organizowane przez różne fundacje. To znakomita okazja, by nasze dzieci wspaniale spędzały czas wśród innych dzieci. Dzieciaki na rozmaitych warsztatach rozwijają swoje umiejętności, poznają języki obce i oglądają interesujące programy. Ale to naturalnie nie wszystko. Przecież, są to wakacje (zobacz: malediwy wakacje) i dzieciom należy się odrobina zabawy. Bardzo często organizuje się wspólne wyjścia na basen, do muzeum, czy też na koncerty.


Wyświetl większą mapę

Dzieciaki mogą również wyruszyć na wycieczkę w któreś interesujące miejsce. W naszej ojczyźnie w końcu takich nie brakuje. Zorganizowanie takiego wyjazdu to nic trudnego. Wynajem autokarów Kraków to żaden problem, zwłaszcza, że ze względu na olbrzymią konkurencję, koszty są naprawdę korzystne. Trzeba jedynie pamiętać o tym, aby przed odjazdem zrobić przegląd techniczny pojazdu – pełen raport. Nie wolno przecież doprowadzic do tego, by w trasie spotkały nas jakieś niemiłe sytuacje. Zdrowie dzieci jest najważniejsze.